Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Migrénem van valoszinuleg a...

Migrénem van valoszinuleg a stressztől/szorongastol. Ugye ettől nem lesz agyvérzése/szivr hamom?

Figyelt kérdés
2016. júl. 18. 12:52
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:

Bocsánat a helyesírási hibák miatt.

Agyvérzésem* szívrohamom*

2016. júl. 18. 12:53
 2/11 A kérdező kommentje:
Ha sikerül megnyugodnom, masra gondolni az segít?
2016. júl. 18. 12:58
 3/11 anonim ***** válasza:
AZ nem lesz, emiatt ne aggódj. Tudom, milyen, úghyogy együttérzek. Én is produkáltam már egy napig ágynak(/WC-nek...) döntő migrént, pszichés kiváltó okkal. Ha a stresszt leküzdeni nem is tudod: figyelj oda, hogy igyál elég folyadékot és egyél, aludj is eleget. (Meg próbálj ne sírni, mert az is provokálja a migrént...) Tudom, perszte ezeket nehéz betartani, ha olyan az élethelyzet
2016. júl. 18. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
** ja meg a szokásos gyógyszered mellé 1-1 csésze kávé is segít az elmulasztásban
2016. júl. 18. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A migrént nem a szorongás okozza, a szorongás "csak" fejfájást okoz. Egyiktől se aggódj, nem lesz ilyen következménye. Ha sűrűn jön a migrén keress fel egy neurológust, kezelni tudják.
2016. júl. 19. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Irigylem azt, aki egy migrénes rohamkor kávét tud inni. Úgy látszik roham és roham között is nagy különbség van.
2016. júl. 19. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Enyhébb rohamkor tudok, bár nem esik jól, de tudom, hogy használ utána, legyűröm. Volt olyan, hogy délután kezdődött a roham és másnap délutánig tartott sorozatba hányással (erre utaltam a WC-vel,csak nem akartam így leírni). Amúgy nem egyszer volt, hogy egyértelműen a stressz váltotta ki és nem sima fejfájás volt, hanem egyoldali migrén. (tudom a különbséget, fejfájásom ritkán van, migrénem viszont pár hetente) pl. mikor egy családtagom meghalt és annyit sírtam, hogy tiszta görcsbe voltak a fejemben az erek. Vagyis nem tudom pontosan mi ilyenkor ami lezajlik a szervezetben, de egyértelműen összefüggés van. Legalábbis nálam. Persze olyan is előfordul, hogy fogalmam sincs mi váltja ki...
2016. júl. 19. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Az a helyzet, hogy egyenlőre ott tart az orvostudomány, hogy a migrénkor az erek kitágulnak, ergo a kávé pont nem jó. De mindenki úgy küzd, ami a legjobban bevált. Ha hányós migrénem van még a víz sem marad meg bennem.
2016. júl. 19. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
pedig az egyes felfájáscsillapító gyógyszerekben van az összetevők közt koffein, aminek ilyenkor jó hatása van a fejfájásra. A kávé is ezért jó, ajánlott. Persze, aki ilyenkor inni se bír, annak már a szájon át bevehető gyógyszer se nagyon játszik. De most gondolom ennyire nem súlyos a kérdező állapota.
2016. júl. 19. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
*meg már remélhetőleg az óta el is múlt a fejfájás :)
2016. júl. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!