Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért később jönnek ki a...

Miért később jönnek ki a tünetek a feldolgozatlan traumák után?

Figyelt kérdés
21 éves vagyok. Borzalmas családi légkörben nőttem fel. Folyamatos szidalmazások , egész napos ordibálások, alkoholizmus, testi lelki bántalmazások stb. Folyamatos félelemben és feszültségben éltünk. Már elköltöztem és saját életem van de borzalmasan érzem magam. Nagyon erős testi tüneteket produkálok nap mint nap, halálfélelmem van, félek mindentől, szédülök, aludni nem nagyon tudok. Nyugatókon élek , járok pszichiáterhez. De amíg otthon éltem ,bár nagyon rossz volt, én erősnek éreztem magam gyerekként , úgy voltam vele hogy engem nem érdekel ha egyszer elköltözök minden rendben lesz, addig meg kibírom. De most iszonyatosan szenvedek, lelkileg egy kiégett 70 évesnek érzem magam. Sajnos már testileg is mert elvagyok teljesen gyengülve. Mással történt már ilyen?
2016. júl. 18. 14:14
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha úgy vesszük, végül is,én is így vagyok... Én "csak" az alkoholizmusban voltam érintett gyerekként. Akkor én is tartottam magam, erősnek mutatkoztam. Persze titikoltam, szégyelltem, amiről azóta már tudom, hogy nem tehettem és nem szégyellni való. Most felnőttként hullámzóan változó szociális fóbiám (és szintén hullámzó mértékű eritrofóbiám) van, amelyek nagyban nehezítik az életem. (munkahelyi elhelyezkedés, szociális kapcsolatok, stb.). Már többször gondoltam arra, hogy ha rendezett családi körülmények közt nőttem volna fel, akkor, ha a hajlamom meg is lenne ezekre a dolgokra, de sokkal kevésbé jöttek volna ki ezek a problémák. Szerintem a lélek ilyen krízishelyzetekben túlélő üzemmódban van, ezért vagyunk átmenetileg erősek, aztán mikor elmúlt a "veszély", akkor ütköznek ki a dolgok. Néha testi betegségeknél is megfigyelhető hasonló. Vagy nem egy példát hallottam, hogy valaki túl volt egy stresszes időszakon, majd nem sokra rá kapott szívrohamot, vagy rákot. De nem pont, akkor amikor a nehéz időszaka volt. Mert akkor valahogy a test összeszedte a tartalékait. A lélekkel is hasonlóan lehet
2016. júl. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Történt velem. Borzalmas gyerek korom volt,és még utána sem lett vége. Hibát hibára halmoztam nem sorolom. Lényeg, h mikor én is benne voltam a sűrűjében úgy ahogy bírtam, most viszont h nyugi van és túl vagyok mindenen jönnek a tünetek. Na azért ennyire roszul nem vok mint te. Úgy gondolom azért van, mert az emberben benne van a túlélési ösztön, ami átsegít a borzalmakot,mikor vége van megváltozik a hormon szint is,viszont akkorra már rombolást csináltak a stressz hormonok,amik extrém ideig voltak magasak a szervezetben. Nagyjából ennyi. Viszont innentől kezdve már csak te tudsz segíteni magadon. Én már úgy ahogy helyre raktam magam...
2016. júl. 18. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Ez egy olyan ördögi kör ami csak mélyevb lesz. Könnyen mondom, de pillanatok alatt szabadulj belőle mert tudod nem véletlen kitaláció az "ép testben ép lélek" gondolat. Egészen komoly egészségügyi vonzatai is lehetnek a mélabúnak. Kezdd el értékelni az élet pici örömeit. Engedd meg a csapot, lám folyik a víz, másfél milliárd ember ilyet nem élvezhet. Vetkőzd le a gátlásaidat, sétálj félmeztelen az esőben és ordítsd az ég felé hogy nem baszol ki velem Isten! Kezdj el sportolni valamit. Bringázás futás úszás mind szuper. Szerezz egy hobbit amit szívesen csinálsz, esetleg a hobbi által ismerkedj hasonló értékekkel bíró emberekkel. Tűzz ki célokat magad elé, tudatosítsd a fejedben az életed terveit. Milyen családot akarok? Hova szeretnék elutazni? Milyen karrier is kell nekem?

A psichológus csak egy olyan ember akit köt az orvosi titoktartás, ezért el mersz neki mondani mindent. A megoldás viszont csak rajtad áll, senki máson!

2016. júl. 18. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Egy előző kérdéshez is válaszoltam. Én is ilyen körülmények között nevelkedtem. Anyámat napi rendszerességgel verte hülyére az apám. Sokáig hazudtam magamnak, kb. 30 éves koromig úgy gondoltam, hogy ezen túl vagyok. Aztán 30 éves korom után, minden kijött rajtam, minden fájdalom, sérelem, amit a múltból hoztam. Elárulom, még most sem vagyok túl rajta, és talán már nem is leszek. 39/N.
2016. szept. 2. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!