Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A házi orvosom azt tanácsolta,...

A házi orvosom azt tanácsolta, hogy forduljak pszichiáterhez. De nincs beutalóm ilyesmim. El kell mennem a körzeti rendelőbe és időpontot kéne kérnem?

Figyelt kérdés
A rendelő honlapján nincsen információ arról, hogy hogy működik..

2016. júl. 19. 22:51
 1/5 anonim ***** válasza:
A beutalót a háziorvos adja. Fel kell hívni a pszihiátriai rendelőt, és időpontot kell kérni. Ennyi. Csodálkozom a háziorvosodon. Ezt neki kellene tudni a legjobban. Időpontot lehet kérni beutaló nélkül is, de ilyenkor a pszichiáter úgy kezel, mint akinek nincs más betegsége, mint a panasza. Ha a háziorvos küld, ő előtte levégzi a szükséges vizsgálatokat. Ez utóbbi a jó módszer.
2016. júl. 19. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

nem kell beutaló pszichiáterhez mert az beutaló nélküli rosszul mondta az első hozzászóló!


elmész az sztk-ba vagy ami hozzád tartozik és ott a recepción mondod pszichiáterhez mész és odadod tb-d és már mehetsz is!

2016. júl. 20. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Te agylény! Én is leírtam, hogy lehet menni beutaló nélkül is. Tudsz olvasni? De azt is odaírtam, hogy ha a háziorvos küld, akkor ő előtte megvizsgáltat minden szempontból, hogy a tüneteidet nem e testi baj okozza. Ha simán mész, akkor viszont a pszichiáter messziről lesz@rja, hogy esetleg hiányzik a fél májad, és ettől vannak tüneteid. De bele kellett vau vau.
2016. júl. 20. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy félre beszélt és pszichiáter helyett pszichológust akart mondani? Mert oda valóan nem kell beutaló, legalább is én úgy tudom. Pszichiáterhez akkor menjél csak, ha mindenedet kivizsgálták már és testi bajok nincsenek, akkor a tüneket lelki okok miatt vannak, csak úgy ne menjél felelegesen!
2016. júl. 20. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 homo ludensz ***** válasza:

Nem kell beutaló csak lakcímkártya,személyi hogy az vagy aki és érvényes TB. kártya. Annyiból ajánlott időpontot kérni hogy sok felesleges várakozást megúszol. A pszichiáter nem a te lehetséges testi bajoddal fog foglalkozni hanem azokkal a mentális panaszokkal amit ott elmondasz.

Az már a te dolgod hogy ha szervi problémára gondolsz azt az azzal foglalkozó szakorvossal kivizsgáltasd.

2016. júl. 22. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!