Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi okból lehet alvászavarom?...

Mi okból lehet alvászavarom? Milyen következményei lehetnek?

Figyelt kérdés

3 hete nagyon rosszul alszok, nehezen alszok el, 2-3 rémálmom is van 1 éjszaka, de egyszer sem kelek fel. Általában félelmeimtől vannak rémálmok, nagyon kihatnak a mindennapjaimra, fáradt, lehangolt vagyok egész nap, fáj másnapra a fejem. Félek, hogy iskola időszakban is így lesz és nem tudok majd odafigyelni.

14L



2016. júl. 21. 01:54
 1/4 anonim ***** válasza:

Alvászavar nagyrészt lelki gondok okozzák. Ezt rengeteg minden kiválthatja: szülők, ismerősök, rosz lelkiismeret, elnyomás...stb.

Az okot ki lehet bogózni egy egyszerű s "szokatlan"-nak mondható módszerrel ami egyedűl megoldható csak emlékezned kell. Lehet hülyének fogsz nézni, de beválik: Álmoskönyv/Álomfejtés. (ateista vagyok s nem tudnak rávenni dolgokra, de ez az egy amiben hiszek, mert tapasztaltam)

Amikor felébredsz s frissek az álomokból az emlék képek fogj ceruzát s írd le kulcsszavakat. Emlékezz a tárgyakra, épület elemekre, időjárásra, emberekre/állatokra/alakokra, színekre...stb. Pl: Egy üres szobában vagy, fehérek a falak s előtted egy kisegér. Ebből ezekre kell rákeresni: szoba (ez a szó alatt felsorolnak opciókat pl üres szoba) , fehér (mint szín), egér.

99%ban összefüggő dolgok vannak.

Mégegy pl: kastélyban éledsz, egy komornyik valamit mond mutat egy ládikót ami zárva van, valamit mond s távozik te követed lefele egy lépcsőn, egy udvarban lyukadsz ki, ahol gesztenyét szedsz, majd valami kalapos emberre felfigyelsz s üldözöd. Végül kapsz kulcsot s hozzáférsz egy szerződéshez.

Szavak amiket keresni kell: Kastély, idegen, komornyík, láda, lépcső, udvar,gesztenye, kalap, szerződés.


Ahogy összerakod a szavak jelentését s tisztában vagy lelki dolgaiddal minimálisan s környezeted történéseivel, akkor rá fogsz érezni/érteni a lényegre.

A megoldást pedig keresni s rendbe kell hozni, ami nyugtalanná tesz. Esetleg ha olyan dolog pl család, akkor vond be őket is.

2016. júl. 21. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Googleba beírod az álmoskönyvet s kiad oldalakat szó gyűjteményekkel.

Esetleg ha belemélyedsz s érdekel egy könyvet javaslok még: Hanns kurth - mit jelentenek az álmok (kék borító, jópárszáz oldalas)

Sok sikert, a probléma megoldáshoz!

2016. júl. 21. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

A legtobb tini illetve tanulo nyáron alvaszavarban szenved. A leggyakoribb ok az a nyari semmitteves. Sportolj valamit. Menj el egy jo nagy setara, ha van kutyad setaltasd meg a lenyeg , hogy elfaradj estere. Ne tevesszen meg az hogy az egesz napos faradsag az elozo esti alvashiany miatt van. Az agyad el van fáradva de a tested nem. Lefekves elott nezz valami jo vigjatekot esetleg egy kissebb korodban szeretett meset de persze nem egybol alvas elott. Igyal langyos kakaot vagy teat (tudom, hogy nyar van es meleg de alvas elott jot tesz , nyugtato hatasa van) szelloztess a szobadban lefekves elott, akar egesz este maradhat nyitva az ablak hogy friss levego lenyen ez is segit nyugodtan aludni. Alvas elott legalabb fel oraval tedd le a telefonodat kapcsold ki a tv-t stb.. en ugy szoktam , hogy furdes elott minden elektornikai dolgot lerakok a kezembol lefurdok es utanna alszok. Aludni csakis sotetben a legjobb az a legrosszabb ha megy a tv... a szervezeted feny mellett nem tud eleg melatonin hormont termelni ez is okozhatja az alvaszavart. Tehat osszefoglalva :

Mozogj a nap folyaman lehetoleg sokat

Igyal alvas elott langyos kakaot,teat

Szelloztess, engedd be a friss levegot

Lefekves elott nezz egy jo vidam filmet,meset

Alvas elott fel oraval tedd le az osszes elektronikai cuccot

Aludj sotetben igy a szervezeted tud eleg melatonin hormont termelni ami az alvasi ciklusodert felel.

Esetleg a patikakban bezerezhetok olyan keszitmenyek amik nyugtatnak persze termeszetes osszetetelu pl sedacur forte , sedatif pc ezek citromfu es macskagyokeret tartalmaznak amik termeszetes gyogynovenyek es nyugtatjak az embert , segitik a nyugodt alvast. Nekem ezek valtak be amiota nagyjabol betartom ezeket nem szokott alvaszavarom lenni

2016. júl. 21. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nézd, én lelki dolgokkal folalkozom. Próbálj meg visszaemlékezni 3 hete történt-e valamilyen trauma veled?

Stresszterapeuta vagyok és nem konvencionális gyógymódok szakkonzulense, energetikai kezelő - gyógyító beszélgetések instruktora. Ha gondolod szívesen beszélgetek veled.

2016. júl. 21. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!