Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi ennek a betegségnek a neve?

Mi ennek a betegségnek a neve?

Figyelt kérdés
Arról lenne szó hogy, háát mintha nyolc különálló egyéniség lenne a fejemben, és gyakran mind odajut a (testem) kormányához, de ilyenkor gyakran előfordul hogy összeveszünk, ez elég idegesítő tud lenni, de nagy részt jól ki jövünk egymással, nem is nagyon akarok rajta változtatni, csak az állapot neve érdekel, hogy ha kérdezik legalább megtudjam nevezni.

2016. júl. 22. 11:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Azon felül, hogy kamukérdésnek tartom, az állapot neve disszociatív zavar lenne. :)
2016. júl. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Én mondjuk skizofréniának hittem, köszönöm a választ!
2016. júl. 22. 13:09
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
A disszociatív identitászavarnál az alterek (töredék-személyiségek) nem is tudnak egymásról. Úgyhogy ez egy nagyon enyhe változat. A skizofrénia meg teljesen más.
2016. júl. 22. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Más nevei is vannak, disszociatív személyiség, multiplex személyiségzavar. A nem tudnak egymásról csak általában igaz, van, akinél az alapszemélyiség nem tud a többiekről, de a többi mindenkiről, és van, hogy kitudódik a titok, és közösségként élnek.

[link]

2016. júl. 23. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Tudom, régi a kérdés, de úgy érzem válaszolom kell. kb. 6 éves korom óta nekem is ez van, de mi találkozni is szoktunk és ha kell megcsinálnak dolgokat helyettem, vagy megengedik, hogy "aludjak". Ketten kezdtük, a harmadik ki akart ugrani a suli ablakán és azóta ő azt hiszi, hogy halott, így őt nem érdemes számolni. De azóta többen vagyunk. Anno a gyerekpszichológusom azt mondja ez azért van, mert magányos vagyok, és kellenek ilyen "barátok". Én is azt hittem ez a skizofrénia jele. De biztos, hogy ez nem az? Úgy tudtam, a skizofrének hallucinálnak és az érzelmeik szabályozása nehezen működik. Néha én is úgy szenvedek, hogy nevetve beszélek a szörnyűségekről, vagy átadom másnak a beszélgetést. Láttam a Sybilt és nekem nincs olyan, hogy az órákat nézem! Ő nem is tudott a többiekről. És egyébként is, nem az lenne a betegség lényege, hogy ne tudjak a sok borzalomról, amit át kellett élnem? Hát én emlékszem mindenre...

Kérdező veled mi van azóta?

23/L

2017. okt. 11. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!