Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Epilepsziás sorstársaim, ti...

Epilepsziás sorstársaim, ti felvállaljátok?

Figyelt kérdés
G4090 kódom van, vele születtem, de csak 2 hónapja derült ki. Hogy bírkóztok meg vele lelkileg? Egy nyilvános helyen rátok jött nagyroham utáni kiszolgáltatottsággal, kontrollvesztéssel? Mioklónusos rohamaim is vannak. Gimis vagyok, előfordult, hogy a suliban jött rám és kicikiztek, smi nagyon rosszul esett. Olyankor amúgyis egy érzelmi hullámvasúton is ülök... előtte jön a nevetőgörcs, aztán egy mély letargia. Elkezd szorítani a torkom, sírógörcs... és aztán a rángások. Ezért általában megkapom, hogy csak hisztizek. Nekem ez nagyon rosszul esik. Érzelmileg megterhelő inkább. A rohamok utáni kegyetlen izomlázra valami tipp?:/
2016. júl. 22. 20:31
 1/10 anonim ***** válasza:
78%
Én nem epilepsziás vagyok, viszont cukros és pont nálam a lehető legrosszabbkor jött elő, eleinte rengeteget voltam rosszúl, alacsony cukor miatt rohamok. Konkrétan az összes barátomat buktam akkor a suliban, én lettem akit vagy cikizni lehet vagy sajnálni. Sajnos még a anáraim is bele súlykolták az osztálytársaimba, hogy rám vigyázni kell, rosszabbúl kezelték, mint egy gyerek...ezért mai napig gyűlölöm őket, a munkahelyemen sem és sehol máshol nem tudom nyíltan fel vállalni, sokszor csak ha már muszáj akkor szólok róla és ez rossz. Pont én mondom ezt, de szerintem próbáld meg inkább megbeszélni meg elmagyarázni ne hagyd hogy a sok hülye elkezdjen agyalni, hogy mi miért van.
2016. júl. 22. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Én kisiskolás korom óta vagyok epilepsziás. Egészségügyi szempontból mondhatni "szerencsésebb" típusba tartozom, ugyanis nekem csak egyetlen egyszer volt nagyrohamom. A kicsikből viszont anno bőven kijutott, naponta többször is. Mivel ezek annyira nem voltak látványosak, (kivéve az ájulásokat) sokan nem is értették meg, mi a bajom. Engem is rengeteget piszkáltak, de a legrosszabb igazából az volt, hogy én is úgy éreztem, kutya bajom, de mégsem csinálhattam bizonyos dolgokat. Az epilepszia egyébként lelkileg szerintem sokkal megterhelőbb, mint fizikailag. Nekem a szüleim a kialakult helyzetet a lehető legjobban kezelték. Mindig úgy bántak velem, mintha teljesen egészséges lennék, a betegség szót ki se ejtették a szájukon. Persze azért elmagyarázták, hogy ezt meg azt nem lehet csinálni, mert az nekem rossz lesz, de ennyi. Nem kezeltek hímestojásként. Hála nekik, idővel sikerült elfogadnom az állapotomat. Én sem tekintettem magamra soha betegként. Mostanra már kb. 10 éve tünetmentes vagyok, (gyógyszerek nélkül kb. 2-3 éve) és az EEG leleteimet leszámítva semmi sem utal arra, hogy epilepsziás lennék. Persze azért évente járok ellenőrzésekre, biztos ami biztos alapon.

Ha valakivel szeretnél beszélgetni, nyugodtan írj nekem egy üzenetet. Sajnos tudom, és megértem min mentél keresztül. De remélem neked is olyan jól alakulnak a dolgaid, mint nekem. :)

További szép napot! :)


24/L

2016. júl. 23. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
76%

Nekem szerencsére csak nagyon enyhe, pár havonta van egy 2-3 másodperces "petit mal", és kb. hetente 1-2 töredék másodperces, mikor "ugrik egyet" a kép. Derealizációs "görcsöm" viszont nagyon sokat van, változóan erős.

Sokáig nem is tudtam, hogy mi ez, aztán mikor megtudtam, akkor is tíz éven át el tudtam titkolni mindenki előtt, még a legközelebbi barátaim, meg a szüleim se tudták. Aztán rosszabbodott, és kénytelen voltam megmondani.


Bármilyen furcsán hangzik, az epilepszia igazából a plexus solarisból indul ki. Úgyhogy ami sokat segíthet, az a haskenés, amit csontkovácsként gyakorlok is másokon, de sajnos önmagamon nem tudom. :( Illetve ez:


https://www.youtube.com/watch?v=MTSH6ZnpCag


Naponta kb. 20 percet hallgatom. Legjobban alvás közben hat, ha egész éjszaka szól halkan, de sajnos én csak csendben tudok aludni.

2016. júl. 23. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
52%
Nekem a kisfiam epis. Ha nem csak éjszaka lennének rohamai, akkor segítenék neki, hogy fel tudja vállalni. Ha cikiznek emiatt, az nem rólad szól, hanem saját magukról. Te emelkedj felül. Az izomlázon, és a görcsök kialakulásán is, a magnézium segíthet. Elsősorban a spray-s változatokat ajánlanám, pl. az Organity vagy a BetterYou termékek jól felszívódnak és hasznosulnak. A B vitamin komplex is segíthet csökkenteni a rohamokat. A természetes kalcium pótlása is segít, egy-egy roham rengeteg kalciumot von ki. Amikor még minden napos volt a kisfiamnál a roham, a fogai szinte átlátszóak lettek, és a szerves kalcium hamar segített visszarendeződni. A kisfiam a célzott ásványi anyagokkal meg a gluténmentes diétával (meg még pár más dologgal) ugyan gyógyszer nélkül szinte roham mentes (6-8 havonta éjszaka max 1 perces roham), de azt én is észrevettem, hogy tényleg a solar plexusnál van a probléma. Tényleg oda kell "energiát" adni, a fejnél pont hogy túl sok van, nem veszi fel. Viszont a 3-as válaszolónak üzenném, hogy nem csak csontkovácsolással lehet azt a területet rendbe hozni, nézdd meg pl az 5 tibeti jógagyakorlatot.
2016. júl. 25. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
"Viszont a 3-as válaszolónak üzenném, hogy nem csak csontkovácsolással lehet azt a területet rendbe hozni" - természetesen sokféle módszer van az egyes csakrák tisztítására, amelyek nem zárják ki egymást, sőt. Én is írtam a haskenés mellé a hangterápiás kezelést, de van még más is, légzőgyakorlatok, pl. a Szepes Mária által leírt mérleggyakorlat, stb.
2016. júl. 26. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
70%

Én születésem óta epilepsziás vagyok, úgyhogy végig kellet szenvednem az iskolai kiközösítés átkát, de felnőtt korba már nem számít, meg lehet szokni ezt is, eggyütt lehet élni vele, nem vagyok arra képes amire mások, de viszont törtem magamnak saját utat, igaz hogy aki saját utat tör magának az nagyrészt egyedül járja, de legalább úton vagyok nem csüggedek!


Ami az izom lázat illeti, igyál multivitamint amibe van C vitamin E vitamin és Magnézium.

2017. jan. 30. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nalam 9 eve derult ki ez a betegaeg. Elejen konnyebben elfogadtam tobb mint 5 evig rohammentes voltam Gyogyszert el is hagytam. Akkor kezdodott a problema. Sajnos tobb rohamom is volt. Sajna nekem alt a GM rohamom volt. 1 evig nem szedtem majd ujra gyogyszert kezdtem el szedni. Volt h ugy estem rohambal h arccal egx ladba. Orrom eltorott verzett ilyenek

Nagy felelotlensegnek tartom a kuruzslo gyogymodot javaslokat. Semmit nem ernek. Es ez nagyon is eletveszelyes lehet ha ugy esik v olyan helyen jon ra a roham. Gyermekkori epilepsziat altalaban kinovik.

Igazabol a rohamok kozott rengeteg kulonbseg van. Kisrohamom pl 2x ha volt.

Szegyellni sosem szegyelltem. Aki ezt a velem jaro betegseget nem tudja elfogadni az o szegyene. Munkahelyen se konnyu nehol normalisak. Vannak norm gondolkodasu emberek is. Mindenki lehet beteg barmilyen modon.

2017. febr. 11. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Utolso vagyok. Izomfajdalom teljesen norm dolog roham utan.kb mint a zavartsah vagy alvas. Zavartsag eseten egy pohar cukros viz erdemes mert roham utan esik a vercukor szint. Az attol fordulhat elo. Ha minden nap plus mg ca b6 vitamint szedsz attol meg GM roham utan ua jelentkezik. Ezeket a velemenyeket sose fogom megerteni.
2017. febr. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ugx
2019. szept. 29. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#9

Véletlen elküldte.


Szóval úgy titkolom, ahogy lehet. Sajnos nem vagyok tünetmentes, stresszhelyzetben vannak rázkódásaim (éjszaka meg rendszeres Grand mal, de ezt a kollégák nem tudják), emiatt elég furán néznek rám a hallgatótársaim, lassan nyílt titok lesz a betegségem. Gyógyszerem még nincs, 2 hét múlvára kaptam az orvoshoz időpontot.

F

2019. szept. 29. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!