Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egyik nap pánikrohamom volt,...

Egyik nap pánikrohamom volt, a mentők vittek el. Nagy az esélye, hogy ez megismétlődik?

Figyelt kérdés

2016. júl. 27. 15:19
 1/4 anonim ***** válasza:

Ameddig a roham oka nem szűnik meg, addig lehetőség van az ismétlődésnek.

https://www.youtube.com/watch?v=UXo-DvY0N-k

2016. júl. 27. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nagy. Főleg, hogy most már tudod, hogy mi ez. Én az elsőnél nem tudtam, hogy mi volt, így a 2. kb 4 hónap múlva jött csak. Utána már sűrűbben. Magától nem fog elmúlni.
2016. júl. 27. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez volt az első pánikrohamod, nem tudtad se te, se más, mi van, azért hívtatok mentőt? Ez gyakori, de most már tudod, mi van, tudod, hogy nem halni készülsz, úgyhogy ha megismétlődik, könnyebb lesz átvészelni. Egyébként vannak rá légzőgyakorlatok is:

Legalapvetőbb, hogy nagy levegőt kell venni és benntartani pár másodpercig, aztán kifújni. Ezt ismételni, amíg kezd megnyugodni az ember, és közben megnyugtató gondolatokat ismételni: nincs semmi baj, mindjárt jobban leszek, stb. Tudni, hogy bár fulladásérzettel, halálfélelemmel járhat a roham, de ezek csak pszichés dolgok, és nem lesz semmi bajod.

Ha a pánikroham első jelére az ember észleli, hogy mi történik, nem ijed meg és elkezdi csinálni a légzőgyakorlatot, csírájában elfojtható az egész.

2016. júl. 27. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
2 szer volt ilyen hasonló eset, de ne m volt az ennyire dúrva és hamarabb megnyugodtam..
2016. júl. 28. 11:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!