Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha nem produkalok skizofren...

Ha nem produkalok skizofren tuneteket, csak felek tole, hogy az vagyok, akkor az egyszeru hipochondria?

Figyelt kérdés

Kb februar ota depresszios vagyok, mert attol felek h skizofren vagyok. De valojaban nem kepzelek be semmit magamnak, a legrosszabb tunetem az az, hogy ha sok ember van korulottem, es szemben ulnek velem, kellemetlenul erzem magam, hogy nezhetnek, es kuszkodok a vorosodessel ilyenkor. Bar ez mar javult azert.

Csak tudom, hogy tinikoromban bekepzeltem hogy 16 evesen meg fogom halni a recskazas miatt. Kesobb azt kepzeltem h olyan budos a szam, hogy meg a szembenulok is erzik a metron. Vegul akkor hittem el h ez nem igaz, mikor az egyik rosszakarom megmondta h tenyleg nem budos. :-)

Aztan attol kezdtem felni h bu*i vagyok, kozben pedig baratnom van akivel szexelek es a lanyokra all fel. A pszichologusom ravezetett h ettol nem kell felnem. Es fel eve jott egy gondolat h skizofren vagyok. Megnyugtathatkm magam h ez is csak egy bekepzelt baromsag? Ma is tok boldog voltam, eszembe jutott h tok jo h minden ok. Erre eszembe jutott h mi van ha megis skizofren vok. Erre az agyam rogton belekapaszkodott a temaba es tok szar kedvem lett, amit en csinaltam magamnak. Mėrt olyan nehez elhitetnem magammal hogy nincs semmi bajom??



2016. júl. 27. 19:22
 1/7 anonim ***** válasza:
A skizofrének nem félnek attól, hogy azok lennének, ugyanis nincsen betegségérzetül. Te valami mástól félsz, valami állandóan nyugtalanít. No, ezt a valamit kellene megtalálnod. Gondold végig, voltaképpen mi is az, ami leginkább bánt..
2016. júl. 27. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az, hogy 11 eves korom ota nem vagyok nepszeru. Nincsenek barataim. Nehezen tudom onmagamat adni 11 eves korom ota. Akkor mas osztalyba kerultem es megszunt a kozponti szerepem, sokat szemetkedtek az osztalytarsaim. Felszinesen elek, nem merek megnyilni, csak a szuleimnek es baratnomnek. Ez bant 20 eve. Jo volt kimondani.
2016. júl. 27. 20:06
 3/7 anonim ***** válasza:

Ne tájékozatlankodjunk már, drága emberkék. :D

Igenis előfordul, hogy szkizofrén betegnek van betegbelátása.

Kedves kérdező!

A legtöbbet úgy teheted, ha a pszichológusodnak beszámolsz a dolgaidról. Mert ugye jársz hozzá. De ha nem mondasz el mindent, akkor nem fog tudni segíteni. Most kimondtad ott lent, mi a gond. Merj változtatni. Ha ilyen energiával kapaszkodsz abba, hogy beteg vagy, akkor ahhoz is van, hogy meg tudj változni. A te döntésed. Ha meg nem megy egyedül, erre van a pszichológus.

Hajrá, sok szerencsét kívánok. :)

(Egyszer a dokinál nagyon beégtem, mert "viszont látásra" helyett azt mondtam, hogy "viszont szerencsét" xDDDDD)

2016. júl. 27. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Egy kisebb mértékű félelem, aggodalom még nem hipochondria. Csak ha el van túlozva.
2016. júl. 27. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Igen, de ha nem produkálok skizofrén tüneteket, csak félek tőle, hogy az vagyok, akkor valójában nem vagyok az, így gondolom! De nagyon nehéz ezt belátnom.


A pszichológusom pszichiáterhez akart küldeni, nem igazán tudott ebben segíteni. Szerintem váltanom kéne, mert nem kellenek gyógyszerek.


Most is itt ülök a munkahelyemen, és csak azért, mert elolvastam a válaszokat, szar kedvem lett... :(

2016. júl. 28. 09:03
 6/7 A kérdező kommentje:
3-as, ezt már elmondtam a pszichológusomnak. Igazából a vörösödés miatt kezdtem el járni hozzá, abban segített is, de mintha minden alkalommal ugyanazt mondaná, bármit kérdezek is tőle. Lehet, hogy nem az igazi?
2016. júl. 28. 09:09
 7/7 A kérdező kommentje:
Most az egyik kollégám ajánlott egy jó pszichológust, 7000/óra a tarifája. Én eddig SZTK-shoz jártam, de azt mondták, hogy azok nem a legjobbak. Ezt én is éreztem, mikor a nyulaimról kezdtünk el beszélgetni a problémáim helyett.
2016. júl. 28. 10:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!