Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mitevo legyek? (Hipochondria)

Mitevo legyek? (Hipochondria)

Figyelt kérdés

29 eves ketgyerekes no vagyok. 4 honapja dzultem a masodik gyermekem.

Kb 2 honapja kezdodott a dolog. Amikor is a rakszuresem p3 lett. Ezt majd aprilisban ismetelik. Elkonyveltem hogy gaz van. Par napig a netet bujtam de aztan elegge megnyugodtam.

Majd ket het mulva alhasi panaszaim kezdodtek amik azota is tartanak de ne egesz nap es nem minden nap.

1,5 hobap alatt 3 nogyogyasznal voltam ketszer ultrahangoztak nem talaltak semmit.

De mivel hullamzoan fennalnak a panaszok nem nyugodtam meg sot egyre jobban belelovalltam magam. 1,5 hettel ezelott eljutottam oda hogy mar a nogyogyaszati rak helyett a vastagbel vagy vegbelrakot beszeltem be magamnak. Emelle par napja tarsult az

hogy radobbe.tem hogy anyajegyeimet meg kell nezetnem. Panimrohamaot kaptam es csak sirtam hogy biztosan borgyoyaszati rakom van. Ket ejjel alig aludtam mar kb temettem magam. Elmentem orvoshoz aki megnyugtatott hogy nincs baj.

Akkor orultemnde par ora mulva pedig megint teljesen belelovalltam.magam a vastagbelrakba.

Teljesen kivagyok. Szinte a nap haromnegyede arra megy ra hogy vagy olvasgatok vagy keozelodom. Tiszta ideg vagyok.

Fogytam is ket kilot egy het alatt.

Ha jon a hetvege kikeszulok merthogy olyankor nem lehet orvoshoz menni.

Nagyon nagyon rossz ez az allapot

Megyek gasztrodokihoz jovoheten de nem tudom hogyan nyugodjak meg.

Ket eve volt egy hasonlo idoszakom akkor az Aids-re kattantam ra de megcsinaltattam a tesztet ami negativ lett es utana teljesen elmulzl.

Most viszont szinte egyik rakbol a masikba ugralok fejben. Es persze a tunetek kozul sok illik ram.


2016. márc. 3. 20:10
 1/8 A kérdező kommentje:
Bocsanat a sok helyesirasi hiba miatt.
2016. márc. 3. 20:12
 2/8 A kérdező kommentje:
Telefonrol irtam.
2016. márc. 3. 20:12
 3/8 anonim ***** válasza:
Lehet szülés utáni depressziód van, előfordul. Add le a gyerekeket az apának, nagyszülőknek és menj el nagyokat sétálni.Kirándulás, programok, stb.
2016. márc. 3. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ez a #3-as válaszadó által jelzett szülés utáni pszichés állapotváltozás egyik megnyilvánulási formája, amikor a hormonszint ingadozások a pszichés működést is befolyásolják.
2016. márc. 3. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szedjél valami növényi nyugtatószert, vagy igyál pár bögre citromfű teát naponta.
2016. márc. 3. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ismerős a téma!

Először is, tudatosítsd magadban: te keresed a betegséget, nem az téged!

Az alhasi panaszok (amelyek egyébként a stressztől is keletkezhettek, zárójel) és a teszt eredménye nem, de az összes többi (anyajegyek, AIDS-fóbia) tipikus hipochonder tünet, amire ezek szerint több éve fogékony vagy.


Valami alapprobléma van nálad, lehet, hogy összesen annyi, hogy izgulni kezdtél a korábbi ijedtség miatt.


Ne hagyd, hogy elhatalmosodjon rajtad! Érdemes megnézni a kockázatokat: vastagbélrák esélye ennyi idősen gyakorlatilag nulla százalék, a méhedet megnézetted, anyajegyeidet szintén nézesd meg, ha az megnyugtat. Más okod nincs idegeskedni.

2016. márc. 3. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Koszonom

Igen sejtem hogy szules utani depeszio lehet,de..

Valoban megvan ez a fajdalom.

Es igencsak erzem hogy az idegeim kivannak mert nagyon stresszes vagyok, faradt es erzem hogy sirogorcs kerulget tobbszor egy nap.

Attol rettegek hogy ha barmi bajom lesz mi lesz a gyerekeimmel.

A csaladom szerebcsere eszrevette a problemat es a nagymamak bevallaljak hogy kethetente elviszik a nagyobbat pluszban egy hetkoznap is eljonnek segiteni.

A ferjem nagyon nyugdodt,higgadt es csak mosolyog amikor a diagnozisokat sorolom.

De az a furcsa hogy vannak osszefuggesek a panaszaimmal.

Citromfuteam vam itthon.

Fozok is belole egy adaggal.

2016. márc. 3. 20:47
 8/8 anonim ***** válasza:

"vannak osszefuggesek a panaszaimmal"


Nem ritka dolog, hogy a pszichés állapot tüneteket IDÉZ ELŐ.


Amikor éppen a leukémiától rettegtem, keletkezett egy spontán bevérzés az alkaromon, és egy napig a csontvelőm/vesém környéke is fájt.


Akkor kezdtem rájönni, hogy nem vicc a dolog.

2016. márc. 3. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!