Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit gondoltok a szorongásos...

Mit gondoltok a szorongásos hipochondria hátteréről?

Figyelt kérdés

Többfajta hipochonder létezik.


1. A képzelt beteg, aki sajnáltatja magát, és megköveteli a ráfigyelést. Közli környezetével, hogy ő beteg, és gyógyítani kell őt, vagy megérteni.

2. A szorongó, aki attól tart, hogy egy súlyos betegségben szenved (vagy abban fog). Általában eltitkolja ezt, és vagy kerüli az orvost, vagy egyiktől a másikig rohangál megnyugtatásért. (Vagy itt kérdez a GYK-n.)


Nyilván a mögöttes indokok is mások. A második eset érdekelne elsősorban. Érintettként kérdezem: szerintetek mi áll a háttérben?



2016. febr. 13. 13:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Én is a második eset vagyok,de velem semmi trauma nem történt. Szimplán nagyon félek
2016. febr. 13. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia. Második féle vagyok. Okot nem tudok, csak gyanítom, hogy inkabb a jelenlegi stressz az oka, nem a múltbeli. Megígértem magamnak, hogy felkeresek márciusban egy pszichológust.

20/L

2016. febr. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Örülök, hogy vannak sorstársak (bár ez önző dolog, mert nem kellene "örülnöm" más bajának).


Nem traumára gondoltam, hanem valami lappangó okra - pl. depresszió, önértékelési problémák, stb. Szerintem egyedül nagyon nehéz ezt felkutatni, mert évek óta hiába próbálkozom.


Nálam az van, hogy mára sokat csitult, de időről-időre kiújul. Kell, hogy legyen valami tartós ok a háttérben, mert stressz nélkül is előjön.

2016. febr. 13. 14:13
 4/6 anonim ***** válasza:

En csak a raktol es a komolyabb gyogyithatatlan betegsegektol rettegek. Bar ki nem... Nem allandoan fent allo a dolog, szoval nem mindennap gondolok ra, viszont , ha ramtor a felelem akkor nagyon intenziven elem meg a rettegest.

En sztm esetemben ez azert alakult ki, mert rengeteg helyen eletem soran hallottam/lattam rakos betegeket ... A kozeli kornyezetemben is sok rakos volt... Meg a hiressegek is meg meghalnak rakban, amibol ugye hir lesz es megint elkerul hozzam...

Egybekent en nem a halaltol felel, hanem a szenvedestol.

Probalom kizarni ezt az egeszet, pl ha anyam elkezdi, h "hallottad, hogy ez es ez rakos..?" Egybol lellitom h ne folytassa es beszeljunk masrol.

2016. febr. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
En a masodik tipusba tartozok, azota van miota volt 2 panikrohamom, de szerencsere abbol kigyogyultam csak ugy, de ez a hipocondria megmaradt, es honapok ota megkeseriti az eletem.
2016. febr. 17. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én a 2. kategóriába tartozom, de ehhez hozzá tartozik hogy ért egy érzelmi megrázkódtatás, utána jött egy nagyon intenzív pánik roham majd éreztem hogy kijött a nyelvemen vmi, amitől azóta sem tudok megszabadúlni. Nem fáj, csak unkonfort érzésem és félek hogy megfulladok.

Félek egyedül lenni és egyre jobban szorongok ahogy jön az este....Borzalmas így létezni...

Ha a számról elmúlna az a valami akkor sokkal könyebben helyre rázódnék lelkileg....de lehet míg lelkileg nem vagyok jól ez sem fog elmúlni...

Voltam pszichiáternék aki nyugtatót és antidepresszánst írt fel...egyenlőre nem szedtem be belőlük, próbálom nélkülük rendezni, de sokszor megfordúl e fejemben hogy bekapjak belőlük mikor rám tör a szorongás ......

Most még elmegyek fül-orr gégészhez és egy szájsebészhez hátha van tippük mitől mulhatna el ez a dolog .....


Egyrészt örülök hogy nem vagyok egyedül mert valaki megért kicsit, másrészt szomorú hogy ilyen sokan vagyunk rosszul...


Nem tudom Nektek mennyire, nekem teljesen uralja ez most az életem és alig van egy boldog percem ...

2016. febr. 29. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!