Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ki lehet gyógyulni a depresszi...

BBH6 kérdése:

Ki lehet gyógyulni a depresszióból? Ha igen, hogyan? És orvos nélkül? 20/L

Figyelt kérdés
A párom már két éve depresszióban szenved. Ez akkor jött elő benne mikor először szakitottunk. Nagyon megviselte ez az egész. Másfél év után újra összejöttünk és a depressziója még mindig kihat rá és a kapcsolatunkra ( sokat veszekedünk, felhozza a múltat és azt, hogy mindezért én vagyok a hibás(amit persze tudok, csak ha felhozza akkor csak árt mindkettőnknek), féltékeny, nem szeret az én ismerőseim közt lenni , nagyon hamar kiakasztja minden, agresszív, néha engem is bánt, magát is üti meg hasonló szörnyű dolgok ) és nemtudom mit tehetnék, hogyan segíthetnék rajta :( nagyon szeretem őt és nem akarom elveszíteni és azt sem akarom, hogy ő elvesszen!!! Segítsetek kérlek!!! :(

2016. aug. 2. 11:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Az az igazság, hogy csak ő tud magán segíteni. Te nem tudsz, ha ő nem is próbálkozik
2016. aug. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Bizonyára először ő kell erőt vegyen magán. De remélem van esely a gyógyulásra. Mert mindaz amit ő csinál az nem ő, hanem amit ez a betegség kihoz belőle.
2016. aug. 2. 11:39
 3/5 Manócska1 ***** válasza:
amikor úgy látod hogy jobban van,próbálj beszélni vele hogy menjen orvoshoz. vagy kezelik,szed gyógyszereket?
2016. aug. 3. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Kicsit veszélyes orvosi kezelés nélkül a dolog.Persze ha igazi depresszió van a háttérben.Én 10 éve szedek gyógyszert,tudom.Egy módon segíthetsz,küldd el orvoshoz.És légy megértő,akkor is ha úgy érzed neked lenne igazad.
2016. aug. 3. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 homo ludensz ***** válasza:

Valójában állandóan fél hogy ismét elhagyod. Írtad hogy szereted és együtt akarsz maradni vele. Az a probléma hogy ha ezt ő az eszével fel is fogja de a tudatalattijában ott lapul az előző szakítás emléke. Most ha féltékeny típus ez még azt is fokozza és így mindenkit szeretne "elmarni" a közeledből.

Önmagát is bünteti mert nincs önbizalma s ezért alulértékeli önmagát. Lehetséges a depressziós tünetek megléte de ez a "zöld szörny" a féltékenység tartós megléte nyomán jött létre.

2016. szept. 8. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!