Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Antidepresszánsok, kinek NEM...

Antidepresszánsok, kinek NEM okozott ilyen mellékhatásokat?

Figyelt kérdés

Arra lennék kiváncsi, ki nem tapasztalt az antidepresszánsok mellett mellékhatásokat?

És ha nem, milyet szed?


2016. aug. 4. 15:08
 1/9 anonim ***** válasza:
24%

Nincs olyan, aminek nincs mellékhatása. Kb 2-3 hét alatt állnak be,és lesz jobb, de utána vagy le tudsz szokni, vagy nem. Ha nem szeded, a hiánytünetektől fogsz szenvedni megint 2-3 hétig.

Azt tudod, hogy a problémádat csak saját magad tudod megoldani? és egyetlen gyógyszer sem??

2016. aug. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Azt tudom, hogy a problémáimat csak én tudom megoldani, de elég sok dolog van ami hátráltat az egészben. 8 hónapja próbálok megoldást találni, rengeteget sportoltam, edzettem, közösségbe próbáltam járni és új dolgokba belekezdeni. De valahogy mindig itt találom magam, hogy életundor, se előre se hátra, na én ezt szeretném megszüntetni mert sehova nem fog vezetni így az életem.


Ja igen, és rengeteg alternatívát megpróbáltam már, vitaminoktól kezdve homeopátia, a pszichologusom meg egyenesen közölte velem, hogy szedjek antidepresszánst. Köszönöm.

2016. aug. 4. 15:23
 3/9 anonim ***** válasza:

Én nem csak antidepresszánst, hanem antipszichotikumot is szedek, nagyjából egyszerre kezdtem mindkettőt, de valószínűleg inkább az utóbbi okozott mellékhatásokat: izomgörcsök, nem-tudok-egy-helyben-maradni érzés, étvágytalanság. Kaptam egy mellékhatás-csökkentő gyógyszert is, úgyhogy most háromfélét szedek, és tünetmentes vagyok.

Lehet, hogy ez így együtt nagyon meredeknek tűnik, de nekem megéri. Kényszeres-rögeszmés zavarom van (OCD), és azt egész egyszerűen nem lehet kibírni, úgyhogy inkább szedem a gyógyszert. De remélem, hamarosan csökkenthetem, és azután el is hagyhatom.

2016. aug. 4. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nekem gyakorlatilag nem okozott és okoz semmilyet úgy az 5.héttől kezdve.

Serlift (sertralin)

2016. aug. 4. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Balogh Zsozsó ***** válasza:
Nekem nagyon sok mellékhatásom volt, de persze csak az elején, utána semmi.
2016. aug. 5. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Szexuális problémák?
2016. aug. 5. 13:20
 7/9 anonim ***** válasza:

Én paroxetine-t szedek, 20mg. (paxil) Nekem csökkent szexuális vágyat okozott, túlbuzgó energiát és "szabad szájat", azaz megmondom a magamét mindenkinek aki cseszeget. A gyógyszer előtt mimóza kis senki voltam, most kiállok magamért és megvédem azt, ami az enyém.

Ez az igazság.

2016. aug. 10. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Utolsó: az a cucc nekem is kell! Pont szükségem lenne rá, hogy megmondjam a magamét 1-2 embernek...
2016. aug. 10. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Hetes vagyok. Utolsó, neked amiatt túlzás lenne ezt szedni. :D Tény, szabad szájú leszel s néha vissza kell fognod magad. Magamon is meglepődöm néha...
2016. aug. 11. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!