Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » En most skizofrennak szamitok...

En most skizofrennak szamitok ha ugy erzem van bennem valaki vagy valami ami meg akarja akadalyozni hogy sikereket erjek el az eletben es azt akarja h ne legyek boldog?

Figyelt kérdés
pl mindig lelkifurdalasom van csinalnam tennem a dolgom hogy jobb legyen erre lelki furdalast erzek mintha valaki belulrol kinozna mintha azt akarna gatolni hogy ne jussak elorebb az eletben sose

2016. aug. 5. 08:24
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem. Ez kamaszkorban normalis.

Ne gorcsolj emnyit -sportolj, mozogj valamit, keress egy hobbit, baratokat es tanulj meg a jelen pillanataban elni, annelkul, hogy barmin is agyalnal. Hidd el, nyugodtabb es lazabb leszel.

2016. aug. 5. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
29%

Mikor elfáradunk, elalszunk, az agyban a melatonin szűkíti le az ereket. Mikor ébredünk, az agy azon területeiből mossa ki az oxigéndús vér a melatonint, amelyek feltétlenül szükségesek a napi feladataink ellátásához. Ezért az agyunk nagy része alvó üzemmódban marad. Ha vérünk oxigénfelvevő képessége korlátozott már, akkor ez a faramuci rendszer hül&ét csinál belőlünk.

A megoldás, helyre kell állítani a vér oxigénfelvevő képességét, hogy agyunk alvás után megfelelően képes legyen felébredni.

2016. aug. 5. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
koszonom a valaszokat, akkor a megoldas a sok mozgas?
2016. aug. 5. 13:34
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem, a megoldás az önismeret. Az a "valaki" lehet egy rosszindulatú hang (anélkül, hogy halluciónációszerűen hallanád), amit mondjuk az egyik szülő elbátortalanító hozzáállása táplált. Vagy lehet egy gondolat, ami folyton ismétlődika fejedben "nekem ez nem fog menni".
2016. aug. 5. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
huu ratapintotal a lenyegre tenyleg igy van, am nem vagyok kamasz hanem fiatal felnott es tanfolyamra kellene mennem de meg ettol is felek h nem sikerul meg h en leszek ott a leghulyebb
2016. aug. 5. 14:46
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem vagy skizofrén.
2016. aug. 5. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem vagy skizofrén. Én ezek mellé még hangot is hallotta és én sem vagyok az. Borderline személyiségzavarom van, de ez most nem is annyira érdekes.
2016. aug. 6. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Érdemes lenne pár alkalommal ellátogatni egy szakemberhez önismeret céljából. De van lehetőség másra is, pl. hozzád passzolna egy önismereti csoport, főként ha olyan szituációkban félsz, ahol mások előtt kell kiállni, képviselni magad. Ez lehet pszichodráma csoport, vagy csak simán egy amatőr színjátszó csoport és mellette egy pszichológus egyéniben, vagy éppen művészetterápia. Persze az is sokat segíthet, ha olvasgatsz a témában, két könyvet ajánlok: Brené Brown- Bátraké a boldogság (ez terjengős viszont nagyon könnyű olvasni) és Susan Forward-Mérgező szülők (ha a szülők lehettek a ludasak a dologban).

De nagyjából bármilyen szakirodalom jó, ami a szégyennel, önbizalommal kapcsolatos.

2016. aug. 6. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!