Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi történt velem? Tegnap...

Mi történt velem? Tegnap sétáltam egy barátomhoz, de mikor elindultam már rosszul éreztem magamat, összeszorult a gyomrom és alig kaptam levegőt, kiszáradt a szám. De nem volt semmi oka. A többi lent.

Figyelt kérdés
Nagyon hányingerem volt, a szívem nagyon gyorsan vert, és eleinte csak féltem, aztán már szinte rettegtem. Próbáltam sietni, mert muszáj volt odaérnem, ha az úton ájulok el vagy leszek rosszul, még rosszabbul jött volna ki az egész, ettől pedig még jobban megijedtem. Egyébként az út nagy részére nem emlékszem, csak arra, amikor köszöntem egy mellettem elsétáló embernek és amikor odaértem haveromhoz, amúgy kiesett az egész és az amúgy tíz perces út helyett kb 15-20 percig tartott odaérnem.

2016. aug. 8. 11:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ez egy pánik roham volt.
2016. aug. 8. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Korábban már volt egy hasonló, de nem hittem, hogy az pánikroham lett volna. Mitől lehetnek ezek a dolgok? Én ok nélkülinek érzem/éreztem. Szorongásom van már néhány hónapja, összefügg a kettő?
2016. aug. 8. 11:57
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Azért erre így elég meredek rámondani, hogy pánikroham. Mi alapján diagnosztizált a kedves első hozzászóló? Azért mert ez amentális egészség kategória, adóthat ilyen rosszullét bármi mástól is. Honnan tudod, hogy a kérdezőnek nincs e esetleg valami szervi, vagy egyéb baja? Lehet hogy ezt a választ várja, lehet volt már hasonló, de ha nincs orvos álltal diagnosztizálva, akkor nem lehet tudni mi áll a háttérben. Nekem van ismerősöm aki pánik beteg. Ő elájult konkrétan, ezzel kezdődött és mielőtt azt mondták volna hogy ez pánikroham volt, nagyon sok vizsgálatra elküldték, hogy mi okozhatta ezt az ájulást. És mivel nem találtak semmit akkor mondták, hogy akkor ez pánik okozta rosszullét, és hozzáteszem 2 hétig volt kórházba, míg mindn vizsgálatot megcsináétak nála, mire megkepta ezt a diagnózist. Szóval én azt mondom, ha ez sűrűsödik akkor menj el szépen a körzetihez és mond el, ő majd elirányít vizsgálatokra. Úgy meg ne írjatok ide diagnózisokat, hogy se orvosok nem vagytok, se semmit nem tudtok a másikról, mert csak félre vezetitek. Ha nem vagy jól első a körzeti orvos! Jobbulást!
2016. aug. 8. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2016. aug. 8. 13:33
 5/6 anonim ***** válasza:

Jól diagnosztizálta. Ez tisztán pánikroham volt.

(Csak szólok, hogy akinek már volt, lehet, hogy pontosabban felismeri, mint egy orvos, akinek még sosem volt, csak a könyvekből ismeri).

Kérdező: és amikor odaértél jobb lett? Rövidesen elmúlt szinte nyom nélkül ?

2016. aug. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem, nagyon féltem és az út vége felé már tudatosult bennem, hogy a barátom, akihez mentem biztis meghalt, de aztán ott várt rám és próbáltam megnyugodni, de nem tűnt el nyomtalanul. Az volt a szerencsém, hogy a srác észrevette, hogy baj van és mindent megpróbált hogy megnyugtasson. Aztán 2-3 perc múlva találkoztunk néhány emberrel, akiket nem kedvelek így idegességbe ment át és tegnap reggelig abból sem tudtam megnyugodni..
2016. aug. 9. 09:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!