Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi fog történni a pszichiátern...

Mi fog történni a pszichiáternél első alkalommal? Többi lent!

Figyelt kérdés

Sziasztok!


28 éves vagyok emetofóbiával,szorongással, pánikbetegséggel. :( Nem olyan nagy mértékű,hogy ne tudjak élni,de a hányás fóbia az már igen megkeseríti a napjaim. Nem merek enni,éjjel pánikolok,hogy hányni fogok stb. Nincs életkedvem sem, semmihez nincs kedvem sosem, alig örülök valaminek mostanában,szorongok is,mert most végeztem egy főiskolát és melót keresek a szakmámban.Félek az új helyzetektől, az emberektől,mert nagyon sokszor csúnyán bántak velem.

Fogytam is az utóbbi hetekben,mert diétázok állandóan,nem merek rendesen enni, nincs is étvágyam. Undorodom mindentől. Voltam háziorvosnál, aki elküldött vérvételre,de rendben volt minden. Voltam helicobacter pylori vizsgálaton az is negatív..gyomortükrözést nem vállalom!

Most fogok menni pszichiáterhez,mert szerintem inkább ez lelki eredetű lesz,mint testi. Mi fog ott történni? Olyan kínosnak érzem,hogy megvan mindenem (kivéve barátok) és ennyire csődtömeg lettem :(



2016. aug. 10. 11:07
 1/4 hosszúhajú ***** válasza:
sajnos általában nincs sok idő egy betegre a pszichiátrián. minden tünetedet meg fogja kérdezni, mikor kezdődött, mivel kezdődött. ért-e valami trauma abban az időszakban, mennyire súlyosak ezeket a tünetek, akadályoznak-e mindennapi életben. Ennek alapján dönti el szükséged van-e gyógyszerekre és ha igen, mire mennyi.
2016. aug. 12. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
aha, értem. Köszönöm :) Arra nem emlékszem mikor kezdődtek a tünetek,sőt!(de azt azt hiszem igen,hogy mi váltotta ki,illetve mik..) Azt tudom,hogy nem szeretnék úgy élni,hogy gyógyszereznek,hogy egy gyógyszer határozza meg a mindennapjaim. De segítségre úgy érzem szükségem van,mert rossz ez a szorongás. Mindegy,majd ő elmondja,hogy mit javasol.
2016. aug. 13. 17:30
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem minden pszichiáter gyógyszerezi túl a betegeit. Én például megmondtam, hogy nem szeretnék több gyógyszert szedni és mondta, hogy azt abbahagyhatom (bár nem igazán örült neki), de a terápiát mindenképpen folytassam.
2016. aug. 15. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
hát meglátjuk mi lesz,de csak szeptember közepére kaptam időpontot, szóval sokan vannak :(
2016. aug. 16. 11:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!