Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tegyek? Én reagálom túl?...

Mit tegyek? Én reagálom túl? Vagy váltsak pszichológust?

Figyelt kérdés

Eddig 2x voltam egy pszichológus hölgynél, az első alkalom nagyon jó volt, nem is drága, mondta hogy segíteni fog mindenben, illetve mondta hogy ő nem gyógyszerpárti, így csak vitaminokat, gyógyteákat írt fel, szóval teljesen pozitív véleménnyel távoztam.

Amit furcsának találtam, hogy nem jegyzetelt egyáltalán, nem írt semmit, de végülis nem foglalkoztam ezzel, gondoltam biztos nincs sok páciense és könnyen megjegyzi a dolgokat. Egyébként nem szokott "elzavarni", van hogy még pár perccel tovább is maradok 1 óránál.

Most meg mikor másodjára voltam akkor olyan furcsa érzés volt bennem. Szintén nem jegyzetelt és másik néven is szólított... Meg délelőtt volt, de volt hogy többször ásított, amikor én beszéltem... Meg szinte csak én beszéltem, mert elkezdtük elemezni a gyermekkori emlékeimet, de ő nagyon nem is mondott semmit, csak hallgatott...

Ez normális?


2016. aug. 10. 18:06
 1/5 anonim ***** válasza:

Kérdezz rá, hogy miért nem jegyzetel?

Amikor ásított elnézést kért? Ezt még egy normális ember is tudja, hogy azt az érzést keltheti, hogy unalmas a másik fél mondandója. Legalábbis nálam ez megvan.

NEM azt jelentheti, hogy unalmas vagy már neki, lehet, hogy fáradt volt, de ne zárjuk ki az 1. lehetőséget.

2016. aug. 10. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Pszichológus nem írhat fel gyógyszert, csak pszichiáter. Az én pszichológusom is ásít néha, nem kér elnézést, de gondolom, biztos fáradt, mert sok páciense van. Nem mondott semmit, mert hagyta, hogy kibeszéld. Te is kérdezhetsz tőle, hogy mi a véleménye...

De ha úgy érzed, hogy nem "szimpatikus" számodra, menj el másikhoz, ne vesztegesd az időd.

2016. aug. 10. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát... Igen. Nem mindig jegyzetelnek a pszichológusok, csak általában az elején. Úgy viszont én is jártam, hogy valamit 2-3x is elmondtam neki, olyan szinten leszarta, hogy mit mondok és mindent el is felejtett.


Igazából még várjál vele és az alapján dönts, hogy hogyan áll hozzád. Telefonálgat-e a rendelés alatt, elfelejt-e eljönni a találkozókra, mennyire gyakran mondja le a találkozókat.... Mert ez még nem jelent semmit, amit leírtál.

2016. aug. 10. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ezekkel az érzésekkel, gondolatokkal nyugodtan lehet őt konfrontálni. A népszerű véleménnyel ellentétben a pszichológusok si emberek és nem gondolatolvasók. Azon problémák megoldásában tudnak segíteni, amiket kimondanak...
2016. aug. 10. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szóról szóra az én pszichológusomat írtad le :D (lehet egyhez járunk?)

Egyébként ne aggódj ezen, enyém se jegyzetelt és mégis mindent tudott hogy mi a helyzet. Az elején engem is aggasztott, mivel korábban is jártam pszichológushoz egy másik problémia miatt, aki egész foglalkozás alatt szinte mindent lejegyzetelt, a mostani meg csak hallgat. De mikor már rátértünk a tényleges problémára, akkor többet beszélt és végülis jelentősen enyhített a problémámon.

2016. aug. 12. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!