Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Megéri elmenni sztk-ba ha nem...

Megéri elmenni sztk-ba ha nem akarok gyógyszert szedni?

Figyelt kérdés

Pánikrohamaim vannak, mostanában egyre sűrűbben, mikor legutóbb kb másfél éve szóltam anyának megkaptam hogy "nincs szükséged orvosra mert nincs rá pénzünk" majd nagynehezen felhívott egy pszichológust akinek már nem volt elérhető ez a száma ezért ő másfél évig lezártnak tekintette az ügyet csak mert nem vertem az ajtaját minden rohamnál.

Szerencsére egy barátomnak van egy kineziológus ismerőse aki foglalkozott pánikbetegekkel (nem orvos, és ötvözi a különböző spirituális dolgokkal, elmagyarázta, a felére nem emlékszem, szóval ilyen reiki és hasonlók) a lényeg hogy ő abban hisz hogy a probléma okát kell megtalálni és megszüntetni, el is mentem hozzá, megbeszéltük mi a baj, min kell változtatnom és kb egy évig egyetlen rohamom se volt de szép lassan elkezdtek visszatérni, addig a pontig hogy az előző 2 hétben összesen 4 rohamom volt. Visszamentem ehhez az ismerőshöz, és elvileg most más miatt jött ki rajtam újra mint múltkor, ez kicsit komplikáltabb, elkezdtünk dolgozni rajta, és mondta hogy lehet hogy mostanában nem rám jellemző döntéseket is fogok hozni de ne aggódjak mert pozitív dolgok.

Na most, tegnap megint rámjött egy pánikroham és valamiért szinte öntudatom se volt mert mire ráeszméltem mit csinálok már anya szobájánál áltam és keltettem fel hogy baj van. Erre kijelentette hogy én holnap elmegyek háziorvoshoz aki majd beutal a kórházba és ott nekem fú de jó lesz mert felírnak gyógyszert és meggyógyulok. Itt jegyezném meg hogy őt gyógyszerrel kezelik pánikbetegség miatt és mióta szedi hát.... megváltozott. Azt olvastam hogy ha bemész sztk-ba a látogatás kb annyiból áll hogy elmondod mi a bajod és a doki ír fel gyógyszert a tüneteidre. A gond hogy én nem a tüneteim akarom kezeltetni mert az nem gyógyulás hanem a probléma okát akarom megtalálni és megszüntetni. Anya váltig állítja hogy meggyógyult de szerintem ha meggyógyult akkor miért szed gyógyszert? Gyógyszert a betegek szednek, akkor vag egészséges ha nem kell szedned. Plusz elolvastam a betegtájékoztató mellékhatás listáját olyan nyalánkságokkal hogy gyakori (10-ből 1) zavarodottság, látászavar, fülcsengés, menstruációs zavarok, hányás, a nem gyakori (100-ból 1) mégjobb, rólam tudni kell hogy úgy megyek végig a mellékhatások produkálásán mintha kötelező lenne: hallucináció, nehézlégzés, vérhányás (de komolyan), vizeletürítési képtelenség, testsúlygyarapodás/csökkenés és hogy őszinte legyek, ezek Kb BÁRMELYIKÉNÉL jobbak a rohamok szóval a gyógyszer kb roszabb hatást produkál mint amit gyógyít.

Szerintetek ezek mellett megérné az sztk vagy ha nem akarok gyógyszert szedni akkor magándokihoz kell mennem?


2016. aug. 12. 13:32
 1/7 anonim ***** válasza:
A háziorvos ilyen esetben én úgy tudom, szakorvoshoz irányít tovább, illetve emellett kábé felír egy nyugtatót, mondjuk Xanaxot. Amit mondjuk tényleg nem kéne nagyon szedni, mert hamar rá lehet szokni, mint a kábítószerre. Ha neurológushoz küld, abból ki lehet fogni jót is, aki nem mindjárt bogyókat ad, hanem másként közelíti meg a dolgot. Szóval akár ki is foghatsz jót, de hogy erre mennyi az esélyed, azt nem tudom.
2016. aug. 12. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mindegyik orvos ezt csinálja, ha elmész hozzá, hogy megvizsgál, és a bajodra ír orvosságot. Vagy begipszeli a lábad, ha az a bajod. Vagy te tkp mit várnál el tőle? Hogy órákig lelkizzen veled? Szal nem értem ezt az írásodat, mit is akarnál..
2016. aug. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ne pszichiáterhez menj, hanem pszichológushoz. Az nem gyógyszerez.
2016. aug. 12. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Kettes értem mit mondasz, de ez nem egy törött láb vagy egy influenza hogy felír egy tablettát és elmúlik pár hét alatt, itt felír egy tablettát és ha kb életem végéig szedem, nem fogom érezni a betegség tüneteit, nem gyógyulok meg csak elnyomják a tüneteket, olyan mintha nem forrna össze a lábad csak belül összecsavarozzák és mindenki úgy tesz mintha meggyógyultál volna.
2016. aug. 12. 14:08
 5/7 anonim ***** válasza:
A pszichiáter, ha TB-s, ha magán ugyanezt csinálja. Aki beszélget veled, az a pszichológus, vagy a pap, de egyik sem ír gyógyszert. A kettőt kell kombinálni a gyógyuláshoz..legyen szerencséd
2016. aug. 12. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Helyes,ha nem akarsz ilyen mérgeket.Mindent nem lehet megoldani ilyen vackokkal.
2016. aug. 22. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Na, azóta voltam annál az ismerősnél, kiderítettük miért lehetnek a rohamok ,azóta először csak ritkábban és enyhébbek voltak, most kb egy hete semmi bajom lekopogom de szerintem segített.
2016. aug. 22. 18:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!