Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet édesanyám egészségi...

Mi lehet édesanyám egészségi problémája? Lehet mentális probléma? Mit tehetnék érte, hogy jobban legyen?

Figyelt kérdés

Nagyon aggódom anyukám egészsége miatt. Én 21 éves lány vagyok, anyukám 48 éves, viszonylag fiatalos, nem túlsúlyos, rendszeresen mozog. Viszont az utóbbi időben egyre rosszabbul van. Kb. egy hete kezdődött ez az egész súlyosabban, mivel már ott tartunk, hogy napi szinten rosszul van, fáj a szíve, alig alszik, alig eszik, sajnos sokat stresszel, már jó 5 kilót is fogyott az elmúlt hónapokban. A tesztek nem mutatnak ki semmi rendelleneset, volt vérvételen, rákszűrésen, stb. Az orvosok eddig annyit mondtak, hogy a sok stressz miatt lehet, vagy esetleg pajzsmirigy probléma, de Frontinon kívül semmi mást nem írtak neki, nem is adtak semmi normális tanácsot.

Az anyagi helyzetünk évek óta rossz, anyának rengeteget kellett mindig dolgoznia, hogy el tudjon engem és a 15 éves fiú testvéremet tartani, mert apa elhagyott minket és más anyagi segítségünk nem nagyon volt, így emiatt sokat stresszelt már évek óta, mégsem voltak ehhez hasonló problémái. Én idén júniusban fejezte be az iskolát, augusztusban már dolgozni is kezdtem, így megnyugodtunk kicsit, hogy lesz még egy anyagi forrás itthon. Viszont nem sokkal ezután kezdődtek anya rosszullétei. Én egyre inkább kezdődő pánikbetegségre gyanakszom, (mivel én is pánikbeteg vagyok 15 éves korom óta, rengeteg pánikrohamon vagyok túl, ismerem a tüneteket, mára már szerencsére megtanultam kezelni, orvosok és gyógyszerek nélkül) mivel mai napig nekem is szoktam hasonló tüneteim lenni, mikor egy stresszes időszak után mellkasi, szívtájéki fájdalmaim vannak, nem tudok aludni, stb. Ilyenkor sokat hallgatok nyugtató zenét, olvasok, imádkozok, jógázok és nyugtató légzés gyakorlatokat végzek, ezek be is válnak. Ugyanezeket javasoltam anyukámnak is, de eddig neki nem segítettek. Mit tehetnék? Vigyem még valamilyen szakorvoshoz? Bármilyen házi praktikák esetleg?

A sok stressz nem tesz jót, lehetséges hogy az évek alatt a rengeteg stressz most így jön ki rajta?

Nagyon aggódom érte, bármilyen jó tanács jól jönne.

Köszönöm szépen a válaszokat!



2016. aug. 13. 14:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Lehet, hogy tényleg most jön ki a sok stressz. Én nem ismerem anyukád, hogy mi lenne a jó neki. De nem használna, ha elvinnéd egy pszichológushoz? Ha nem is lenne muszáj, valakivel beszélgethetne a problémájáról. Tudom tudom, ott vagy te is. De néha egy idegen jobban meg tud érteni, mint egy családtag. Furán hangzik, de tapasztalat :D nem tudom. Mostanában is sokat idegeskedik?

2016. aug. 13. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
66%
Azt írod, hogy egy hete kezdődött, komolyabban...hát egy hét az nem nagy időszak, és az is jó, hogy anyukád elment a háziorvoshoz, aki kivizsgálta. Ilyenkor ha nincs konkrét jele a szervi betegségnek, Frontint szokott felírna a doki, és kivár, hogy mi fog történni. Anyukád szedje rendesen a frontint, és ne csak akkor, ha baj van. Kb. 1 hónap az az időszak, amit mindenképpen ki kell várni. Ha javul, akkor elég ennyi is. Ha romlik, akkor továbbküldik megfelelő szakorvoshoz. Úgyhogy szeressétek anyut, segítsetek neki. Gyógyulást kívánok.
2016. aug. 13. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon rossz tanács a Frontin, gyorsan függővé válhat az ember.

Ami hasznos, az a relaxáció.

https://www.youtube.com/watch?v=EfMA04nU2Fo

2016. aug. 13. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Orvos nem írhat fel relaxációt. Ekkora butaságot. Hidd el, hogy ennek a fázisnak ez a megoldása. Egy 48 éves nő, munka közben nem állhat neki relaxálni.
2016. aug. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat! Anyukám sajnos azóta is rengeteget idegeskedik, mivel a mostani állásával eléf rosszul keres és nem tudja hova kellene menni helyette, mi lenne a jó. Rádásul az öcsém, 15 éves, már a második iskolát hagyta ott, nem akar iskolába járni, mindig kifogásolja valamivel, vagy osztálytársak vagy a tanár miatt. De jövő év szeptemberig úgy tudom köteles iskolába járnia, tehát most azon idegeskedünk anyával, hogy mi van ha javítóintézetbe viszik, mert senkire sem hallgat, nem hajlandó elmenni iskolába. Anya pedig már mindenhez kimerült teljesen. Jövőhéten kell kórházba is mennie, mert polypot találtak neki az epehólyagban és a vastagbélben. Eddig csak Frontinnal tud aludni, és egyre jobban fogy, kikészíti ez a sok stressz, de már engem is. Nem tudom már, hogyan tehetném jobbá a helyzetet mindannyiunknak.
2016. szept. 11. 20:40
 6/6 A kérdező kommentje:
Anyukámat azóta megműtötték és kivették az epehólyagját, a tünetei elmúltak és sokkal jobban van. A stresszt is viszonylag jól kezeli azóta, több időt szán a pihenésre, nagyon örülök neki.
2018. jan. 30. 20:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!