Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kikerülhetetlen manapság...

Kikerülhetetlen manapság metrót használni?

Figyelt kérdés

Nyilván a nagyvárosokra gondolok. Még egyszer sem metróztam, mert nem Pesten laktam, viszont most ott kaptam munkát és a lakóhelytől úgy lenne a legközelebb és leggyorsabb út, ha busszal majd metróval mennék, viszont félek még belegondolni is abba, hogy egy szűk alagútban utazzak a föld alatt, tomegnyomorban... Kicsit klausztrofóbiás vagyok, pl. liftes lakásban élek, naponta használom a liftet, de idegen helyen inkább lépcsőzöm...

Mit javasoltok? Légyszi nem hurrogjatok le, nem tudom, mit csináljak, hogy ne féljek.


2016. aug. 18. 10:08
 1/3 A kérdező kommentje:
*ne
2016. aug. 18. 10:09
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Több millió ember utazik naponta metróval,ijesztőnek tűnhet mert a kocsiba/buszon az az ember illúziója az átlátszó ablak miatt,hogy szabad és ha baj érné bármikor leléphet onnan.( de ugye ez lehetetlen,és ugyanannyira veszélyes a kettő) csak gondolj bele,ha kocsival mész és belédrohannak ugyanúgy meghalhatsz mint egy metró balesetben. Ha ezt realizáltad már csak az emberek miatti félelmed kell legyőznöd. Én pánikbeteg vagyok minden bezárt,zsúfolt helyen ahonnan nincs menekvés előjött a roham szóval tudom miről beszélek. Mi történhet ami miatt az idegen idióta emberek zavarhatnak? Mindenki szégyellős mások előtt senki se rohangál fingva, böfögve meztelenül az utcán. Félsz,hogy rosszul leszel és mondjuk elájulsz/hánysz egyedül maradsz idegenek között? Semmi gond úgyse számít a véleményük végül is sose látod őket többé. Megjegyzésként mondom minden kikerülhető amikor a saját apám autójába se tudtam beszállni a pánikrohamok miatt nem csak buszba/metróba nem ment semmi olyan járat budaörsre ami ne menne az m7esen ( autópályán lett egyszer egy nagyon kemény rosszullétem kb hazagyalogoltam 3-4 órán keresztül minthogy kocsiba üljek...) szóval akkor biciklivel mentem dolgozni fel a hegyeken,veszélyes utakon mintsem hogy kockáztassak egy rosszullétet. Aztán bepróbálkoztam a vonattal attól kevésbé féltem nem voltam annyira bezárva és be lehetett rohanni a budiba ha magányra vágytam,amikor előjött ez a szarság. Amúgy egy megállót ami fél perc mindenhogy ki lehet bírni,ha annyira rossz fogod magad leszállsz és mész a hosszabb úton..( max 10 perccel lesz hosszabb egyébként) sok sikert ! :)
2016. aug. 18. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 homo ludensz ***** válasza:
100%
Először valami közeli ismerőssel vagy szimpatikus munkatárs kíséretében próbálj megbarátkozni a metróval. Itt születtem de mikor súlyosan depis voltam és hozzá pánikos nem hogy a metró mozgólépcsőtől de még a busz záródó ajtajától is pánikba estem. Ne kerüld meg a fél várost mint én tettem mert azzal csak elmélyíted a problémádat.
2016. aug. 18. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!