Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kényszeres viselkedés egyenlő...

Kényszeres viselkedés egyenlő azzal is hogy kényszeres gondolataim vannak?

Figyelt kérdés
Ill. létezik olyan, hogy valaki olyan kényszerbeteg hogy csak gondolatai vannak?
2016. aug. 18. 15:29
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Vannak, akiknek "csak" Kényszergondolatai vannak, kényszercselekvése nincs. Pl. azt kell gondolnia, hogy meg kell másokat érintenie, de ezt nem teszi meg, csak kényszeresen visszatér ez a gondolat, ami feszültséget, szorongást vált ki. Pszichoterápia óriási segítség ebben a helyzetben is.
2016. aug. 18. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem egyenlő, de a kettő általában együtt jár.

Igen, van olyan is, hogy vkinek csak kényszergondolatai vannak, kényszercselekvései nincsenek. Viszont léteznek gondolati kényszercselekvések is, pl. fogadkozás, imádkozás (ez nem kényszercselekvés önmagában; akkor válik azzá, ha pl. rettegsz egy természeti katasztrófától, és egyfolytában azért imádkozol, hogy ez ne történjen meg). Nálam ez volt, illetve úgymond alkudozni próbáltam, hogy inkább bevállalok valami más szörnyűséget, csak az a bizonyos dolog ne történjen meg. Erre még most is hajlamos vagyok néha, figyelmeztetnem kell magam, hogy ez nem így működik :-)

Remélem, segítettem.

2016. okt. 1. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!