Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan kell ellazulni?

Hogyan kell ellazulni?

Figyelt kérdés
Értem a szó fogalmát de ha mondjuk egy orvosi vizsgálat során vagy ellátás során bármikor megkérnek arra hogy: 'nyugi lazulj el, engedd el magad.' egyszerűen képtelen vagyok rá. Ha feszengek és erre kérnek még csak jobban feszengek. Mit kell csinálni hogy lenyugodjak? Szinte minden helyzetben stresszelek és ez elég jól jönne.
2016. aug. 19. 10:54
 1/4 anonim ***** válasza:

Próbáld meg azt ,hogy veszel egy mély levegőt, és lassan kifújod, akár kétszer is.

Ezen kívül megpróbálhatod azt, hogy figyelsz az izmaidra, és ellazítod őket, ez szokott segíteni :)

2016. aug. 19. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem az segít ha kiürítem az agyam ha szó szerint nem gondolok semmire. Vagy szúrj ki egy tárgyat a rendelőbe, de ne orvosi legyen, pl kép a falon, virág és kezd el elemezgetni vagy gondolj a kedvenc helyedre, vagy mit kell tenned aznap.
2016. aug. 19. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek ^^
2016. aug. 19. 11:43
 4/4 anonim válasza:
keress rá az autogén tréning kifejezésre, találhatsz jó relaxációs gyakorlatokat az interneten. érdemes rendszeresen gyakorolni a dolgot, kb abból áll, hogy elképzeled, hogy nehezek és melegek a végtagjaid, mélyeket lélegzel stb. az elején fura lesz, de egy idő után egyre jobban fog menni, és a gyakorlat után úgy fogod érezni magad, mint aki reggel frissen, nyugodtan ébred :)
2016. aug. 20. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!