Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szociális visszahúzódás,...

Szociális visszahúzódás, szorongás emberek között lehet depresszió tünete?

Figyelt kérdés
2016. aug. 19. 18:06
 1/3 anonim válasza:

A rövid válaszom: igen.

Már a körömrágás is szorongás, depresszió tünete. Ami minimum a lelki egyensúly enyhébb megborulását jelzi. Számomra isten egy börtönőr. Ha letérdepelve imádkozom akkor pont emiatt, ha nem imádkozom akkor meg a bünti miatt. Egy enyhébb büntetés lehet pl. az, hogy rondán nézek reggel az égre, a csillagokra, majd válaszként aznap délben bőrig ázom esernyő nélkül. Komolyabbra váltva a témát 2000 óta gyógykezelnek. És amikor először hallottam, hogy skizofrén vagyok, azt sem tudtam mi ez. Eszik vagy isszák ezt? Bevásároltam alapfokú orvosi szakkönyveket, na nem azért, hogy saját magam orvosa legyek. Csak, hogy tudjam mi az a skizofrénia. Aki most hall róla először elmondom, hogy sok fokozata és több altípusa van. Legfőbb tünetei, amik nem feltétlenül mindegyik jelentkezik egy betegnél: halucináció, üldözéses téveszmerendszer, beszélgetési-fogalmazási nehézségek, mozdulatlanság éber állapotban, stb. Nem emlékszem mindenre amit olvastam. Aztán megmondták többször, hogy nem skizofrénia áldozata vagyok, hanem súlyos depresszióm van. Örültem 1 napig, hogy a génállományom nem biztos, hogy totálisan rossz. A skizóknál bizonyos %-ban örökletes tényezők is vannak, na meg szociális behatások. Ezek akar egymással karöltve, vagy csak az egyik hatás önállóan. Szóval örültem egy napig, másnap ugyanaz az orvos mondta, valószínű mégiscsak skizófréniám van. Aztán az évek alatt több orvos és betegtárs mondta, hogy nincs skizofréniám. Valami más van. Nem tudni mi. A legutolsó, pár hetes verzió, hogy borderline szindrómám van, ami persze magába foglalja a depressziót is. De egyébként minden betegség, még egy térdhorzsolás is okoz kellemetlenséget, valami kis depressziót. Tehát aki beteg az depressziós, kérdés mennyire tudatosul benne és környezetében. Aki depressziós annak a lelke kevésbé teljesít, tehát visszahúzódóbb.

2016. aug. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Szívesen olvasnám mások hozzászólásait is. Még egy dolog ami nagyon kikívánkozik most belőlem: Amikor skizofrénként éltem azt olvastam szakkönyvben, hogy a skizofrén személy egy bumburnyák gorilla, egy sőtét szőrős izmos majom, nem tud kommunikálni, csak izmozni és négykézláb araszolgatni. Amikor depresszióval kezeltek azt olvastam egy nagy szaktekintélytől az ő szakkönyében: a depressziós ember legnagyobb problémája, hogy "NÁRCISZTIKUS", túl érzékeny, túl sokad ad magára stb.


Nem mondom, hogy nincs szükségem orvosra, mert nagyon is, hogy van. De ők se mind 100-asok!

2016. aug. 19. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Nem illik a szülőt bántani főleg, ha idős már. De ha a maradék életkedvemet is elveszi? Hónap közepén szóltam, fontos telefonjaim voltak kivételesen. Nem több, mint 16000 forint kerekítve. Mondtam apunak, számítson rá ki fogom fizetni. Mindig a telefonon lovagolt, mióta megvolt első telefonunk. Ö egy csomag kávéval bárkit lekenyerez, de legalább is köszönetet mond. Ma jött a telefon ssámla/csekk - nem részletezve, 1 összegben. Fogalmam sincs hogyan, de apu ránézett és fillérre megmondta 21292 forinttal tarozom. Mondom annyi nem lehet. Egy kis vita, perpatvar. Már ép indulnék az orvoshoz. írom az orvosnak sms-t, hogy nem biztos, hogy tudok menni. Vagy 2-szor leszek öngyilkos vagy levágom a füleimet és itthon maradok. Aztán kigondoltam valamit. Ugyan alig van pénzem, de nem fogom elrontani a kedvemet ilyen mértékben. Mondom apámnak, hogy adok neki kerek 30000-t és fogadja el figyelmességként borravalónak.NEM! Kikéri ezt a hangnemet. Velem nem lehet normálisan beszélni. Mondom oké vegyél magadnak pálinkát. Nem! Neki az a fontos, hogy tisztességesen beszéljek vele és ne vitatkozzam. Mondom tudod mit? Átutalom a számládra a 30000 v. akár 40000 forintot jóindulatúan és vegyél magadnak Whiskiy-t, Black Velvet-et! Nem, mit képzelek én róla. Ő összetöri magát, hogy nekem jó legyen és így viselkedem vele. Kikéri majd a részletező számlát és kőkeményen elszámoljuk a 14000-16000

forintomat. De legalább kiírtam a dolgokat és úgy érzem eltudok indulni az orvoshoz kíséret nélkül.

2016. aug. 22. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!