Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy lehet kikerülni a pszichi...

Hogy lehet kikerülni a pszichiátriáról?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősöm most került be a zárt osztályra. Teljesen megvolt zavarodva, mintha idegosszeroppanása lett volna, vagy kb olyan volt, aki elvesztette a józan eszét.. Mindenért saját magát hibáztatta, miszerint mindent ő rontott el. Egész nap csak járkált fel-ala a házban, es mar tőlünk se fogadta el a segítséget. Szinte már semmire nem volt képes magától. És az a baj neki ez volt a legnagyobb félelme, hogy ide fog kerülni egyszer.:(

Mik az esélyek, hogy átkerül legalabb a nyílt osztályra, meg majd egy idő múlva kiengedik végleg?



2016. aug. 20. 02:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Amennyiben az ismerősöd nem ön-vagy közveszélyes,nem fogják hosszú ideig a zárt osztályon tartani.Jó esetben 1 hét után kiengedik a nyílt osztályra.Bár ez is attól függ,hogy milyenek az adott kórház pszichiátriáján a szokások,vannak ugyanis rémtörténetek sajnos,hogy valaki hónapokra a zárton ragad.
2016. aug. 20. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 homo ludensz ***** válasza:

Szerintem is az osztály felkészültségétől függ mert nem elég bezárni valakit azt meg is kell figyelni és szakszemmel értékelni. Leszedálni ne tudomány. Zombit a jelenlegi húzós gyógyszerekkel könnyedén bárkiből lehet csinálni. Viszont ahány pszichiátriai beteg annyira árnyalt is a kép.

Vannak erre specializálódott klinikák ahol ilyen munka folyik.

2016. aug. 20. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én úgy kerültem egyszer zárt osztályra, hogy öveszélyes voltam. Ott nem csináltam semmit (nem beszéltem senkivel és enni is alig ettem.1-1,5 hét után a nyíltra kerültem, mert a kezelőorvosom nem bírta tovább nézni/hallani, hogy én mennyire szenvedek ott.

Megjegyzem, engem nem gyógyszereztek túl.

20L

2016. aug. 20. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Vannak igen akik hónapokra zárton ragadnak,de ez a problémájától függ,ha valaki sokáig zavart,nem tiszta a tudata nagyobb biztonságba van a zárton,gyógyszerezni meg nem hiszem hogy túl gyógyszereznék,bár ha idegösszeomlása volt,nem ártana ha sokat pihenne,az idegösszeomlás is elég alattomos dolog,nekem is volt.
2016. aug. 20. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ma délelőtt már haza is engedték.:)
2016. aug. 20. 13:00
 6/6 anonim ***** válasza:
És mikor került be ?
2016. aug. 20. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!