Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A skizofréniának tényleg...

A skizofréniának tényleg mindig vannak különböző fázisai?

Figyelt kérdés
Én sosem vettem észre magamon, hogy hol jobban, hol rosszabbul vagyok, hol kevesebb, hol több tünettel, mindig ugyanolyan voltam, legfeljebb a környezet befolyásolt nagyon. Meg amikor kialakult a betegség, akkor volt nagy változás. De állítólag folyton vannak jobb és rosszabb meg tünetmentes periódusok, amiknek valami nevük is van.

2016. aug. 20. 08:35
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, epizódoknak hívják, váltakozik ahogy írtad. De a skizofrén egyénnek betegség beismerése sincs, ami nyilvánvaló elfogadod, tehát, hogy van de a környezet befolyásának gondolod a változást.
2016. aug. 20. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ezt sem értettem soha, hogy miért ne lenne a skizofréneknek betegségtudatuk, nekem is van, inkább a környezetem kételkedik még mindig abban, hogy tényleg az vagyok-e. Ahhoz már nagyon betegnek kéne lenni, hogy ezt valaki elfelejtse. Arra gondoltam, hogy mondjuk mikor rendszeresen sportolok, közösségbe járok, dolgozok, vannak céljaim, aznap valami sikerélményem van, egész jól érzem magam, de ha napokig ki sem mozdulok otthonról, már rosszul érzem magam. De ez minden embernél hasonló, a környezet, az, hogy mi történik, nagyban befolyásolja valaki hangulatát. Tehát borzalmas (volt, ma már nem) a betegség, de ha pl. mindennap iskolába vagy dolgozni jársz, sokkal kevésbé rossz.
2016. aug. 20. 10:59
 3/9 anonim ***** válasza:
Hm, nekem ez fura. Mi volt az a nagy változás? A környezeted nem vesz észre rajtad semmit? Te viszont annak érzed magad? Pont fordítva kellene lennie nem?
2016. aug. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
3-as, a nagy-nagy változás minden skizofrénnél bekövetkezik valamikor, amikor beteg lesz, addig nem annyira fura az ember, még nem beteg igazán tulajdonképpen, aztán hirtelen az lesz serdülőkorban, fiatal korban. Ez normális lefolyás. De sosem volt olyan, hogy eltűntek vagy fokozódtak volna a téveszméim és más tüneteim (sajnos), és nem érzem, hogy rosszabodott volna a helyzet vagy butultam volna az idő múlásával, pedig gyógyszert sem szedek. Én onnan tudom, hogy beteg vagyok, hogy az orvos megállapította. Igaz, jó lett volna, ha meg is mondja nekem, mert 1 évvel később jöttem rá így elolvasva a papírokat, amiket kaptam. Akkor fél évig kételkedtem benne, annyira hihetetlennek tűnt, még a kórházban is röhögtem a skizofréneken, én is csak előítéletekből ismertem a betegséget. Aztán elfogadtam, és én is érzem a tüneteket, amiket írnak róla. De a családom máig kételkedik benne, mert normálisnak tűnök, holott az eddigi életem egyáltalán nem nevezhető annak. Az idegenek nem vesznek észre belőle semmit, amúgy is olyan fajtáról van szó szerencsére - bár állítólag ez nem látványos, de károsabb fajta, mint a legtöbb.
2016. aug. 20. 15:06
 5/9 anonim ***** válasza:
Köszönöm a részletes választ. Ne haragudj, de tényleg nehezen hiszem el rólad, annyira összeszedett és logikus az írásod.
2016. aug. 20. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

Valóban nem tűnsz skizofrénnek.

Persze, ennyiből nem lehet megállapítani, hogy semmi bajod.


A skizofréneknek valóban nincs betegségtudatuk.


Mindenesetre én azt javaslom neked, hogy keress fel több pszichiátert, lehet, hogy csak egyvalaki tévedett.


Nem lehet, hogy valami enyhébb betegséged van?

Pl. skizotípia?


Hogyan kerültél egyáltalán pszichiáterhez?

2016. aug. 20. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem, biztos, hogy ez a bajom, én is érzem, és a pszichiáter is jó volt. Én is fél évig azzal áltattam magam, hogy csak skizoid vagyok vagy valami más. Van egy-két téveszmém, tudom, hogy azok, de nekem értelmesnek tűnnek. Bár most már nem nagyon vannak, mert járok egy alternatív kezelésre. Amúgy ott is azt mondják, hogy én talán sosem voltam az, és ez a skizo dolog csak leegyszerűsítés, de ebben nem hiszek, sajnos az vagyok. Úgy kerültem oda, hogy évekig nem csináltam szinte semmit, csak otthon voltam. Mindig utáltam emberek közé menni. Késztetést sem éreztem, hogy bármit csináljak, dolgozzak, pedig szerintem ez lenne normális. Akkor elküldtek pszichológushoz, aki egyből pszichiáterhez küldött. Nem minden skizofrén beszél össze-vissza. Szerintem sok skizofrén tudja, hogy beteg, ez egy hülyeség, hogy nincs betegségtudatuk.
2016. aug. 21. 06:52
 8/9 anonim ***** válasza:
Nagyon érdekes az, amit írsz. Ha nem vagyok túl indiszkrét, megkérdezhetem, milyen téveszméid vannak?
2016. aug. 22. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ezt inkább nem írnám le, még szakembereknek is nehéz ezekről beszélni. Inkább csak egy van, és abból adódnak dolgok, pár tipikus gondolat, de az sem olyan érdekes. De gyakorlatilag már az sincs, hála egy alternatív kezelésnek. Bár érdekes lehet másoknak, milyenek a tüneteim, gondolkodásom.
2016. aug. 22. 20:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!