Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Teljesen magam alatt vagyok,...

Teljesen magam alatt vagyok, úgy érzem senki sem szeret, mivel tudom ezt legyőzni?

Figyelt kérdés
Valóban ilyen érzésem van napok óta, de ezek hirtelen is előjönnek, nagyon bosszant.. Úgy érzem, hogy senkinek sem vagyok fontos, mindenki kihasznál és átnéz rajtam.. Sajna túl nagylelkű vagyok, másoknak nagyon szívesen adok, segítek nekik, amiben tudok, de önmagamat gyakran elfelejtem. Évekkel ezelőtt életmódot váltottam, fogytam 20 kilót, egyrészt az egészségemért, másrészt, mert szerettem volna, ha elfogadnak az emberek és ez a célomhoz is kell. Ez a korosztályomban annyira nem sikerült, inkább a felnőttek körében, velük mindig is jól kijöttem. Tele vagyok célokkal, elhivatottsággal, de olykor ez nagyon meginog, ugyanúgy, mint a lelki erőm. Egyre gyakrabban érzem azt, hogy nincsen elég erőm a dolgaimhoz, főleg így iskolakezdés előtt, már előre rettegek tőle.. Itthon is vannak problémák, most feljött 2 kiló és úgy érzem, hogy sosem értem el semmit az életben, pedig belül tudom, hogy ez nem így van.. Mit tehetnék? Szeretnék megerősödni belülről, szeretném könnyebben lereagálni a dolgokat, meg akarom tanulni azt, hogy ne rágódjak annyit egy elmúlt eseményen, beszóláson.. tudom, hogy az időt nem lehet visszapörgetni és ezeken változtatni, de annyira mindent magamra veszek, hogy ez nem lesz kifizetődő... Privátban nagyon szívesen mesélek még magamról a céljaimról az eddigi életemről, de nem tudtam ezt most magamban tartani, voltam már pszichológusnál is önerőmből, de annyit mondott (az volt a lényege), hogy érettebb vagyok a korosztályomnál, ezért jövök ki nehezebben a saját osztálytársaimmal, korosztályommal, ezért nincsen annyi barátom az én életkoromon belül. Szerinte túl érzékeny vagyok, ami szerintem nem feltétlen baj, csak tudni kell kezelni az érzéseket, ami nekem gyakran nem megy és így meggondolatlan kijelentéseket teszek, könnyen bele megyek szóbeli vitákba, hozzávágok másokhoz dolgokat, de ha ez felém irányul(na), akkor hetekig azon rágódnék, még most is tudok évekkel ezelőttieken.. Kérlek titeket, hogy csak az írjon, aki szerint a megjegyzése segíteni tud! Köszönöm. 16f

2016. aug. 22. 09:39
 1/2 anonim ***** válasza:
Hű, abszolút átérzem a problémádat, sokáig velem is ugyanez volt. Én elkezdtem interneten ismerkedni, és csodás, értelmes emberekre találtam, még a saját korosztályomból valókra is. Neked is ezt tanácsolnám. Illetve, próbálj meg keresni valamit, ami leköt, és elvonja a figyelmedet ezekről a negatív dolgokról. Remélem, segítettem valamennyit. 16/l
2016. aug. 22. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Fiatalember!


Előszöris:

Nem az a fontos,hogy mások mennyire értékelnek,hanem,hogy te mennyire értékeled magadat.

Itt van a bajod.Azt gondolom,édesapádtól nem kaptál,kapsz elég megerőssítő dícséretet,mellyel őszintén elismerné értékeidet,így hiányos az önértékelésed.Ez,nehezen pótolható,de nem lehetetlen.Ha édesapád elég értelmes,és felismeri ezt a hiányosságát,az ügy megoldva.Ha nem,egy férfi tekintély(nagyapa,tanár,lelkész,pszichológus,stb.)pótolhatja.


Súlyfelesleg?

Férfiaknál,csak extrém extra ciki.Tesi órákon kevesebbet lazsálj,esetleg járj rendszeresen úszni(igyekezz megállás nélkül min.60 percet úszni),és megoldódik!


Közösségi élet:


Tanulj meg odafigyelni másokra,és dícsérd meg pozitív tulajdonságaikat!Erre mindenki ki van éhezve,mint te,mert mi apák elfelejtettük azt, a nagy rohanásban.Te leszel a tekintély,aki másokat megerőssít.

2016. aug. 23. 04:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!