Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A bipoláris depressziót lehet...

A bipoláris depressziót lehet úgy kezelni, hogy a beteg boldog életet élhessen?

Figyelt kérdés
gyógyszerek nélkül
2016. aug. 24. 12:32
 1/3 hosszúhajú ***** válasza:
Borderline vagyok - nagyon hasonlít a bipolárishoz. Gyógyszerek nélkül nekem nem ment. Bipolárisoknak rendelt gyógyszereket szedek. A dokim azt mondja - logikus következtetés - hogy ez olyan dolog, mint a cukorbetegség. Egész életen át szépen tünetmentessé tehető, és akkor lehet élni vele. Egész jól. De valóban nem megy máshogy - akit ismerek, azoknak se. Ha felpörög az agyam, vagy ha depresszió uralkodik el rajtam, akkor az agysejteknek kell valami kémiai anyag, hogy úgy működjenek, mint a normál embereké. A működésünk nem megfelelő, ezt szabályozni kell. pszichoterápia, gyógyszer. Viszont csakis alacsony dózissal szabad kezdeni, mert nagy a hozzászokás veszélye! - tapasztalat...
2016. aug. 25. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
nekem az egyik ismerősöm bipoláris, és a gyógyszerektől csak rosszabb az állapota.
2016. aug. 26. 14:36
 3/3 hosszúhajú ***** válasza:
akkor itt három dolog lehet - saját 22 éves tapasztalatom alapján - vagy az elején van még a gyógyszerszedésnek, ilyenkor időszakosan rosszabbodhat az állapot, vagy túl keveset/sokat szed, vagy nem a megfelelő gyógyszert. Én eleinte szintén nem megfelelő gyógyszerezést kaptam, és valóban rosszabb lett, így én sem hittem a gyógyszerekben. Kizárólag akkor békültem ki vele, mikor a megfelelőt kaptam és látványosan jól lettem. a lamolep gyógyszer pont bipolárisaknak készült, én azt szedem. Igazad van abban hogy veszélyes gyógyszerezni, meg szinte kísérletezni kell vele, és akkor rosszabb is lehet ha nem találják el. ez így van. De mikor szépen betalálják és a megfelelőt kapja megfelelő dózisban, akkor javul az állapot. Ezt a szar köztes időszakot kell valahogy kibírni, ezt a gyógyszer beállításos cuccot.
2016. aug. 26. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!