Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ismer valaki olyan élő embert...

Ismer valaki olyan élő embert aki kigyógyult a bipoláris depresszióból? És lehet arra válaszolni, hogy egy komoly depressziós beteg házastárs mellett hány évig lehet kibírni úgy, hogy ne kerüljek én is diliházba?

Figyelt kérdés

A fentiekből biztosan gondolják, hogy nagy a gondunk.

A feleségem hosszú évek óta szenved ettől az undorító mételytől (nincs rá jobb kifejezés). Éjjel fent van, nappal alszik... A személyiségét elvarázsolták a gyógyszerek...

Nincs család, nincs unoka, nincs semmi ami érdekelné...

Néha felpörög, de többnyire a gödörben van.

Még bírjuk fizetni a pszichiátert és a pszichológust, mert ha nem tudnánk fizetni akkor talán már az elfekvőben lenne? Nem tudom. Amit ez az egészségüggyel csináltak az életellenes bűn!! Akik elkövették azok bűnözők!

És akik ezt meglovagolják, pszichiáterek-pszichológusok, azok sem különbek...

Mit csinál a pszichiáter? Gyógyszert ír, írogat, szórakozik a beteggel, tulajdonképpen legszívesebben csak a pénzt venné el és kiadná a receptet, kb ennyit ér a "kezelése". A pszichológusok tömkelege után egy megtalált amikor beleüvöltöttem a világba a kínomat, azt hittem, hogy végre megvan a segítség. Egy nagy túrót. Pár alkalommal leszedte a sápot, és amikor a feleségem olyan mélyponton volt, hogy nem tudott elmenni hozzá, akkor közölte, hogy Ő maga részéről lemond róla. Ez pszichológus? Akkor amikor VALÓBAN szükség lenne rá akkor lemond? Úgy gondolom, hogy ezek valójában utálják a betegeket, csak bajnak vannak, éppen csak annyira érdeklik Őket, amíg a szép kis óradíjat zsebre vágják, persze számla nélkül.(ez egyébként nem zavarna, ha érne valamit a segítségük)

Azt hiszem, hogy mi közvetlen hozzátartozók előbb rámegyünk erre.

Nincs külvilág, nincsen szó ami elhangoznék, nincs semmi csak a kín.

Élsz egy a gyógyszerekkel megváltoztatott emberrel, talán már nem is tudod, hogy milyen volt valójában, de szereted mert 42 éve ezt megfogadtad, és ezt komolyan veszed.

Órákig írhatnám, ordíthatnám a fájdalmamat.


Most ennyit, de ha találok valakit aki még talán mutat valami reményt ebben a elcseszett világban, akkor folytatom.



2012. okt. 3. 11:11
 1/7 anonim ***** válasza:
58%
bipoláris zavar ne gyógyítható gyógyszerekkel kordában tartható.....
2012. okt. 3. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
*nem
2012. okt. 3. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én voltam bipoláris, kb. 6 éve volt a mélypont, azóta szinten vagyok, nincsenek hullámzások. Gyógyszert szedek, de normálisan tudom élni a hétköznapi életem.

Ha a téma érdekel, olvasd el pl. ezt a könyvet:

[link]

2012. okt. 3. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Erre egyszerű a válasz... Tessék keresni egy másik szakembert. Aki ilyent mond, az valóban nem orvos, hanem kuruzsló maximum. Én azt javasolnám, hogy kórházban kéne szétnézni, mert általában akik ott praktizálnak, azok jó orvosok, és szokott lenni magánrendelésük is.


Helyileg nem tudom hogy hol tartózkodtok, de ha Győr környékén, javaslom a Győri mentálhigiénés központban a főorvos urat, aki keddenként tb alapon rendel, nem kell időpontot kérni. Nagyon jó szakember.

2012. okt. 4. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nagyon megrendítő a történeted. Jó lenne, ha tudnék segíteni, de én (gyermekvállalás miatt) csak idén decemberig, és azután legközelebb csak kb. jövő nyár elejétől tudnálak vállalni. Remélem, sikerül valakit találnod magatoknak, sok-sok erőt kívánok!

-Barcs Kriszta

[link]

2012. okt. 5. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
13%

biztos, hogy ez betegség? Akkor énis ilyen voltam.

Még főiskolai évek alatt. Évfolyamon alig volt nő, bulik sem voltak. Rengeteg szabadidő volt ugye szorgalmi időszakban. Mindig, minden vizsgám megvolt. Az ember életéből ugyebár igy hiányzott valami... már attól ideges voltam, hogy a villamoson nem egy jó nő ült le elém. Esténként rágódtam.

Aztán meg volt olyan, hogy egy adott zene pörgött a fejemben, és alig birtam a nyilt utcán visszafogni a nevetést... olyan jó kedvem volt. De mitől...

aztán lett munkám, és ez a dolog is megoldódott, talán 3 hónap után már megint csak a jót és pozitivat láttam. Ha ez bipolár volt, akkor kigyógyultam. Ha csak simán a sivár világ nyomoritotta meg a lelkivilágom, akkor kitaláltam belőle

2012. okt. 6. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Kedves utolsó!

Tudod, ezeknek a pszichiátriai betegségeknek van normális megfelelője is, meg igazán nagy mélységbe levivő változata is. A tied csak a normálisnak mondottól kicsivel eltérő állapot lehetett, így kiheverted..De van akit meg a görcs rángat

2012. okt. 6. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!