Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mennyire lehet problémás, ha...

Mennyire lehet problémás, ha egy bipoláris, vagy egy skizo-affektív beteg jogosítványt szerez?

Figyelt kérdés
Férjem megkapta az orvosi engedélyt a jogosítvány megszerzéséhez, mivel 2 éve nem volt kórházban és gyógyszeres kezelést kap rendszeresen. De egy kicsit türelmetlen, kapkod, nem jellemző rá, hogy minden közlekedési szabályt betartana, így egy kicsit félek tőle, hogy milyen sofőr lesz. Van-e valaki közületek, aki ilyen beteg és vezet, vagy az ismerőseitek között esetleg van-e valaki, aki "hasonló cipőben jár"? Okoz-e problémát a betegség a vezetésnél, mennyire figyelmetlen az a beteg, aki egy kicsit túl van pörögve? Előre is köszönöm a válaszokat!

#jogosítvány #bipoláris #Skizo-affektív
2014. máj. 7. 06:21
 1/4 anonim ***** válasza:
Csodálkozom, hogy megkapta az orvosiját. Hogy ne okozna problémát ez az egész? ott ahol másodperc töredékére is tökéletesen kell reagálni, ráadásul nem csak magadért felelsz, hanem a többi forgalomba lévőért is.
2014. máj. 7. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én éjszakára szedtem be a gyógyszereket és reggel vagy este autóztam. Több, mint 10 évig így vezettem biztonságosan, balesetmentesen. Azóta eladtam az autót anyagi okokból.
2014. máj. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
80%

Nekem okozott problémát a bipol. mániás vagy kevert szakaszban.

Szinte már videojátéknak tűnt a vezetést.

Ezért önkén le akartam adni a jogosítványaimat a pszichiáteremnek,

mielőtt elveszi.

Megbeszéltük és nálam maradhatott, azzal a feltétellel, hogy megtanulok szigorú önkontrollt gyakorolni.

Mára elmúlt a problémám.

2014. máj. 8. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem egyéne is válogatja, elvileg énis bipoláris vagyok, 17 éves korom óta vezetek balesetmentesen, most vagyok 34, nekem ha depis, ha kicsit tulpörgött vagyok, mondjuk az a ritkább, mindig van bennem egy kontroll ezen a téren.
2015. febr. 4. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!