Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kiderülhet felnőtt korban is,...

Kiderülhet felnőtt korban is, hogy Aspergeres vagyok?

Figyelt kérdés

26 vagyok most, az elmúlt pár évben pedig találkoztam furapók emberkékkel is (2 + fél db) akikről kiderült, hogy Aspergeresek voltak. Én is elég furapók vagyok, és erre meg is jegyezték, hogy szerintük én is Aspergeres vagyok, mert olyan a viselkedésem.


Hogy lehet, hogy erre nem gyanakodott senki sem a környezetemben? Online tesztek is Aspergert hoztak ki.



2016. aug. 26. 09:57
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ma már szinte divat, hogy akik nem bírnak emberek közé menni magukra aggatják ezt az Asperger szindrómát meg hasonló betegségeket, hogy legyen mivel takarózniuk.
2016. aug. 26. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ez igaz, tényleg divatosak lettek a mentálhigiénés diagnózisokról szó,ó cikkek mostanában. Viszont azzal nincs semmi baj, hogy ha valaki jobban figyel a saját egészségi állapotára.
2016. aug. 26. 10:36
 3/10 anonim ***** válasza:
Hát vagy lehet, hogy csak "fura" vagy. Nincs azzal semmi gond, mind különbözőek vagyunk. Mi alapján gyanakodsz az aspergerre?
2016. aug. 26. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Ami alapján gyanakodok:

-szociális érzékem nincs, mindenki megsértődik ok nélkül mikor beszélgetni szeretnék velük, emiatt mindig vissza kell fognom magam-> csendben kell lennem majdnem minden ismeretlen helyen

-furapók emberekkel tudok általában beszélni nem társas témákról

-munkahelyen is munkaidőt saját értelmezésben használom -> rendes 9-17-es időt mivel nem tudták megindokolni, hogy miért kéne 9-17-ig végeznem rugalmassá teszem minden esetben

-munkatársakkal sosem sikerül szocializálni, iskolatársakkal sem volt sikeres, mindig furcsa, de aranyos kívülállóként írnak le

-kollégákat nem értem, ha nem mondják el konkrétan, hogy mit akarnak és csak utalásokat tesznek-> mikor csak utaltak rá viccesen, hogy valami gondjuk van, én meg aszerint cselekedtem, és eszkaláltam a dolgokat jöttek rá, hogy csak óvatosan vicceljenek, mert különben a "probléma" megoldásra kerül

-gyerekként is furaként írtak le, mikor kérdeztem, hogy definiálják pontosabban, akkor is csak azt tudták mondani, hogy fura

-ha új emberrel kell kapcsolatba lépnem, akivel addig ez még nem történt meg mindig több hétbe is eltelik, mire sikerül megértenünk egymást, mert annyira eltérően kommunikálok hozzájuk képest, és én sem értem őket meg, mindig konkrétan el kell mondani, hogy mit akarnak, mert nem értem őket -> ebből már volt közös munka során értetlenkedés munka befejeztével, mert nem értettük a kijött eredményeket

-mikor hostessként dolgoztam, a férfi vendégek előszeretettel adták oda a névjegykártyájukat, és én ezt elkezdtem gyűjtögetni

2016. aug. 26. 12:04
 5/10 A kérdező kommentje:

még ami eszembe jutott:

-rajzfilmes mimikám van: arcmimikát rajzfilmes minták alapján formálok meg -> vérrokon jelezte ezt először, kollégákat ez nagyban szórakoztatja, mint kiderült,

-beszéd közben mikor vizualizálok nem az emberekre nézek, hanem egy pontra a háttérben-> zavarja őket a szemkontaktus hiánya

2016. aug. 26. 12:13
 6/10 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy mi van a papìrodon, ha jòl érzed ìgy magad. Ha nem, fordulj pszichilògushoz. Dràga, de megéri.

Béke!

2016. aug. 26. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A leírtak alapján elképzelhető. Ha szeretnél diagnózist, vagy kezdeni vele valamit keress fel egy pszichiátert vagy autizmushoz értő klinikai szakpszichológust.

Biztos van valami közösség is aspergereseknek.

2016. aug. 26. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
20%

Attól, hogy nem szereted az embereket és távoltartod magad tőlük, nem vagy farburgeres.

Én is antiszoc vagyok, soha nem is követtem a tömeget, de ez nemjelent semmit.

2016. aug. 28. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
48%

#8

Bocs, de a te kis lázadó tiniséged azért nem igényel különösebb kezelést, míg egy aspergeresnek vannak kihívásai az életben, amit pont a mássága okoz. A tiéd egy döntés, egy választás, az övé tünet.

2016. aug. 29. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
18:16, 31 éves vagyok, köszöntem szépen. Amúgy meg az Informed-en informálódtam a farburgerről, de te is utánaolvashatsz, bajod nem lesz tőle.
2016. aug. 29. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!