Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Konverziós zavar vagy epilepszia?

Konverziós zavar vagy epilepszia?

Figyelt kérdés

Apukám 55 éves, sokat stresszel. Már háromszor volt az orvos szerint epilepsziás rohama, de tudom, hogy születésem előtt is volt már. Volt, hogy nagyon durva, nagy rohama volt, volt hogy csak kisebb, de az orvosok semmit nem tudtak mondani, hogy mi lehet az oka.

Azonban most utánaolvastam kicsit a dolgoknak.

A közös, hogy mielőtt apunak múltkor rohama volt, csuklott. (Most is reggel óta csuklik, ezért vagyok megijedve.) És a Wikipedián olvastam az ún. konverzációs zavarról. És minden tünet stimmel, sokkal inkább beleillik a képbe, mint az epilepszia. Tünetek: izomgyengeség, sokszor a beteg meg sem tud mozdulni-stimmel. Szédül, hirtelen elsötétül minden,összeesik,hátravágódik-stimmel. A stressz egy nagyon nagy rizikófaktor-stimmel.

És ahogyan olvasgattam, szerintem a konverziós zavar nagyon könnyen összekeverhető az epilepsziával.

Hozzáértők véleményét várnám, illetve azokét, akiknek már van tapasztalata ezekben a betegségekben.


2010. ápr. 20. 20:11
 1/5 A kérdező kommentje:
Nem azt mondom, hogy az orvos esetlegesen félre diagnosztizált, hiszen nem vagyok szakmabeli, nem tudom. Ezért kérném a segítségeteket!
2010. ápr. 20. 20:12
 2/5 A kérdező kommentje:
Még annyit kérdeznék, hogy az alkohol fogyasztás mennyiben befolyásolja az epilepszia(vagy tudom is én már mi) roham kialakulását?
2010. ápr. 20. 20:31
 3/5 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok epilepszia szakértő. De egyet tudok: nincs olyan betegség, amit az alkoholizálás még rosszabbá ne tenne.
2010. ápr. 20. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hát a hozzászólásod nem igazán segített. Igen, az evidens, hogy ha valaki alkoholizál akkor súlyosbodik az állapota. De itt nem az volt a kérdés, hanem az, hogy egy-két pohár bor elfogyasztása okozhatja-e a rohamot.
2010. ápr. 21. 17:33
 5/5 anonim ***** válasza:

Az epilepsziát igazolja az EEG vizsgálat. A konverzió egy pszichiátriai kórkép, az ún. hysteria része. Ennek lennének más tünetei is!

Biztos vagyok benne, hogy az orvosnak igaza volt, az általad leírt tünetek alapján. Kapott apud gyógyszert? Ha kapott, biztosan készült EEG vizsgálat.

2010. ápr. 23. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!