Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Antidepresszáns elhagyása...

Róbert dávid kérdése:

Antidepresszáns elhagyása javaslatok?

Figyelt kérdés
a dokim azt mondta hagyjam el az Anafranil nevü gyógyszert 2 szer 75 mg ot szedtem mostmár csak 1 et szedek le csökkentettem viszont mintha rosszabb lenne a közérzetem. szedjem csökkentsem tovább vagy szedjem vissza?
2016. aug. 28. 12:15
 1/10 anonim ***** válasza:

Jársz pszichoterápiás kezelésre? Az antidepresszáns fokozatosan elhagyható, ha stabil az állapotod, de sokszor kell ebben az időszakban (is) pszichés támogatás, hogy ne ess vissza.

Beszélj a dokiddal, mondd el neki, mit érzel, a depresszió nem az a betegség, amit minden esetben pár tablettával tartósan gyógyítani lehet.

2016. aug. 28. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Visszajött a szorongásom, vegyem vissza a gyógyszert vagy várjak holnapig?
2016. aug. 28. 15:26
 3/10 anonim ***** válasza:
Robi! Azt csináld, amit az orvosod elrendelt. Ne variálj.
2016. aug. 28. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Antidepit nem lehet úgy elhagyni, hogy kapásból felezünk. Fél év kell kb, ebből kikövetkeztetheted, hogy nagyon lassan szabad letenni.
2016. aug. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 homo ludensz ***** válasza:

Minden esetben csak a téged kezelő pszichiáterrel aki ismeri a kórtörténetedet egyetértésbe kezdjél bele a leszokó manőverbe. Van olyan tapasztalat hogy hatványozottan is visszatérhet és akkor dupla adagot vagy erősebbet leszel kénytelen szedni.

Azt itt nem ecsetelted hogy konkrétan mire szeded. Nem hogy mire szokták felírni,te konkrétan hogy éled meg a 2x75mg. ott vagy 1 re lecsökkentve.

2016. szept. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
elhagytam 3 hét alatt semmi bajom,vissza esés nem volt tőle nemtudom miről beszéltek :)
2016. szept. 17. 20:25
 7/10 homo ludensz ***** válasza:
Fentebb nem te írtad hogy visszajött a szorongásod hogy elhagytad?
2016. szept. 17. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
azt csak beképzeltem szerintem ugyanúgy vagyok mint elötte
2016. szept. 17. 21:19
 9/10 homo ludensz ***** válasza:
Ennek csak örülhetsz mert a szorongás legtöbbször nem a képzelet játéka. Jön és sokszor nem is tudod konkrétan hogy mitől szorongsz,nos ekkor szokták a dokit felkeresni.
2016. szept. 18. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
visszavonom előjöttek az elvonási tünetek pár napja rémálmok alvászavar szorongás nyugtalanság holnap beszélek a dokimmal mennyi idő mire teljesen ki ürül a szervezetből? már 1 hete nem szedem
2016. szept. 21. 20:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!