Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kevert szorongásos-depresszív...

Kevert szorongásos-depresszív zavarra miért ír fel egyből antidepresszánst az orvosom? Normális? Tünetet kezel ahelyett hogy gyógyítana.

Figyelt kérdés

Jelenleg 28 éves fiú vagyok és hét éve küzdök kevert szorongásos depresszív zavarral angolul (MADD) BNO kódja F41.2


Régebben kezeltettem pszichoterápiával de elfogyott a pénzem rá. Gyógyszert kaptam floxet nevűt és használt a szorongásom teljesen megszűnt a hangulatom közepes lett. de nem voltak olyan intenzívek az érzelmeim. A munkámban is gátolt mellette nehezen tudtam verseket írni, nem éreztem hogy lúdbőrzök zenehallgatás közben vagy például egy zokogó ember látványa nem szorította össze a szívemet. Aztán egyik napról a másikra abbahagytam másfél évi szedés után. Doktorom mondta hogy ez egy krónikus legtöbbször élethosszig tartó betegség és ki fog újulni. De nem érdekelt mert újra akartam normálisan érezni. Aztán kis idővel később idegösszeroppanást kaptam sírtam zokogtam beütöttem öklömmel az üveget. Leszedáltak a mentősök seduxennel és kórházban megint beállították a floxetet. Jártam pszichiáterhez zombiként vegetáltam tovább. Élveztem a hobbijaimat, randevúztam minden jól alakult azt gondoltam meggyógyultam ezért abbahagytam. Majd pár hónappal később zuhant a hangulatom, szorongásos lettem remegeett mindenem a torkomban gombóc volt. Alkoholhoz fordultam és majdnem rászoktam.


Aztán mostanra olyan rosszul lettem hogy szégyellem magam és sírógörcsiemis vannak. Ma elmentem pszichiáterhez. Megint diagnosztizált kevert szorongásos depresszióval mellette pedig neurózissal. Azt mondta van egy új készítmény ami pár éve jelent meg és szedjem. Brintellixből felírt 10 mg-set és adott egy receptet. Mondtam neki hogy szedtem már gyógyszert de nem szeretem őket erre Ő ha nem akarok meggyógyulni minek megyek hozzá. Köpni nyelni nem tudtam. Ma kiváltottam és bevettem az első szemet. Két órán keresztül hányinger, szédülés most meg megint zsibbadtnak érzem magam.


Nem szeretem a gyógyszereket de mi lenne a megoldás? Pszichológus csak az meg drága? TB-set meg nem szeretem mert olyan is hogy olcsó húsnak híg a leve.


Nagyon várom a megoldást!!



2016. aug. 22. 16:39
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem igazából nincsen jó megoldás.A pszichiáter nem tud mást,mint gyógyszereket ír fel.És ha azt hiszed,hogy az antidepresszánsok durva tudatmódosítók ,akkor még nem szedtél antipszichotikumot.Egyébként ismerős az az állapot amit írsz,hogy miket hiányolsz az életedből amikor úgymond kezelt vagy gyógyszeresen.Sajnos nem tudom én sem megoldást,nekem skizofréniát diagnosztizáltak egyébként de nem érzem ,hogy segítenének a gyógyszerek,mindezt 13 év szedés után.
2016. aug. 22. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
nem nagyon tudtál segíteni te se de azért ment a zöld jel! :)
2016. aug. 22. 17:07
 3/13 anonim ***** válasza:
Sajnos Én sem tudok Neked sokat segíteni. Viszont valahol azt olvastam,hogyha mogyoróvajjal együtt veszed be a Brintellixet jelentősen csökkennek a hányásos tünetek. A többi mellékhatásról kb 50%-ban oszlanak a vélemények. Volt aki azt írta,hogy egy csodaszer. Már ha lehet ilyet írni. :-) Mások abbahagyták a szedését,mert nem bírták a mellékhatásokat.
2016. aug. 23. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

illegális, de jobb mint a szar antidepresszánsok: marihuána.

Növeli az étvágyat, segít relaxálni, elaludni, gátlások feloldódnak. És nema "bio " szar, hanem indiai

2016. aug. 23. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
6%
Utolsónak: már bocs hogy ezt mondom,de szerintem menj a francba a marihuanaval!Láttál már hosszan tartó füvezés miatt paranoiddá vált embert?Egyik betegségből a másikba esni az jó szerinted?Akár skizofréniát is kiválthat a fűhasználat,ez tény.A másik meg az ,hogy sosem lesz legális hazánkban jelen állás szerint.
2016. aug. 23. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
39%
Szia ! Az antidepik használnak egy-két hónap után,de amiket írtál,a finomabb érzéseket tuti nem éled meg úgy,mint egészségesen,ha szeded őket. De azt ne felejtsd el,hogy ezeket betegeknek írják fel akik szenvednek,és annyit segítenek,hogy az ember tudjon utazni,enni,dolgozni,aludni.Amiket leírtál azok egy hónapon belül megszűnnek,a szédülés,szájszárazság,álmatlanság,stb. Ha beteg vagy szedni kell őket.Vagy hosszú pszichoterápia,persze az csak az enyhébb esetekben használ.Súlyos depinél csak a gyógyszer használ,ez tuti.
2016. aug. 23. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Balogh Zsozsó ***** válasza:
Szia. Én is nagyon rosszul voltam a kezdésnél, hányinger, rosszullét, szédülés, nem tudtam enni, szorongtam. Annyira hogy állandóan fogni kellett a kezem, de szedtem továbbra is gyógyszert. kb2-3 hát múlva lett jobb.
2016. aug. 25. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
49%
A 4-es válaszolónak teljesen igaza van,nem kell a sok buta konzervatívra hallgatni.A marihuána igenis gyógyít!
2016. szept. 11. 05:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
82%
Előző vagyok.Ne szedj semmilyen mérget,mert NEM megoldás semmire!A pszichiátria nagyon undorító dolog,mindenért képesek csak(!) a pénzért.A gyógyszer semmire nem jelent megoldást,tönkreteszi a szervezeted,függőséget okoz.Inkábbb válaszd a természetes gyógymódot,mint hogy mérgezd magad ilyen baromságokkal!
2016. szept. 11. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
51%

Az antidepresszáns gyógyszer nem gyógyít meg,csak az életet elviselhetővé teszi.


A gyógyulás folyamata nehezen elképzelhető gyógyszerek nélkül,hisz a tünetek megakadályozzák a gyógyítási folyamatot.Az igazi gyógyszer,a pszichoterápia,amely elvezethet a zavar megértésére,annak feloldására.


A szakember tudása,tapasztalata 30%,a gyógyulásodban.A többi 70%,a te befogadókészséged,együttműködésed,akaratod.


A pszichológus megtanít járni,a két lábadon,hogy ne kelljen négykézláb másznod.Szokatlan járásmódot kell elsajátítanod!A szakember nem járhat helyetted.Nem hagyhatod magad,a biztonságosnak hitt négykézláb mászásra visszatérni!


A négykézláb mászás szimbólizálja,a helytelen beidegződéseket,világlátást,gondolkozásmódot,amiről a szakember vezethet a helyesre.

2016. szept. 11. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!