Kevert szorongásos-depresszív zavarra miért ír fel egyből antidepresszánst az orvosom? Normális? Tünetet kezel ahelyett hogy gyógyítana.
Jelenleg 28 éves fiú vagyok és hét éve küzdök kevert szorongásos depresszív zavarral angolul (MADD) BNO kódja F41.2
Régebben kezeltettem pszichoterápiával de elfogyott a pénzem rá. Gyógyszert kaptam floxet nevűt és használt a szorongásom teljesen megszűnt a hangulatom közepes lett. de nem voltak olyan intenzívek az érzelmeim. A munkámban is gátolt mellette nehezen tudtam verseket írni, nem éreztem hogy lúdbőrzök zenehallgatás közben vagy például egy zokogó ember látványa nem szorította össze a szívemet. Aztán egyik napról a másikra abbahagytam másfél évi szedés után. Doktorom mondta hogy ez egy krónikus legtöbbször élethosszig tartó betegség és ki fog újulni. De nem érdekelt mert újra akartam normálisan érezni. Aztán kis idővel később idegösszeroppanást kaptam sírtam zokogtam beütöttem öklömmel az üveget. Leszedáltak a mentősök seduxennel és kórházban megint beállították a floxetet. Jártam pszichiáterhez zombiként vegetáltam tovább. Élveztem a hobbijaimat, randevúztam minden jól alakult azt gondoltam meggyógyultam ezért abbahagytam. Majd pár hónappal később zuhant a hangulatom, szorongásos lettem remegeett mindenem a torkomban gombóc volt. Alkoholhoz fordultam és majdnem rászoktam.
Aztán mostanra olyan rosszul lettem hogy szégyellem magam és sírógörcsiemis vannak. Ma elmentem pszichiáterhez. Megint diagnosztizált kevert szorongásos depresszióval mellette pedig neurózissal. Azt mondta van egy új készítmény ami pár éve jelent meg és szedjem. Brintellixből felírt 10 mg-set és adott egy receptet. Mondtam neki hogy szedtem már gyógyszert de nem szeretem őket erre Ő ha nem akarok meggyógyulni minek megyek hozzá. Köpni nyelni nem tudtam. Ma kiváltottam és bevettem az első szemet. Két órán keresztül hányinger, szédülés most meg megint zsibbadtnak érzem magam.
Nem szeretem a gyógyszereket de mi lenne a megoldás? Pszichológus csak az meg drága? TB-set meg nem szeretem mert olyan is hogy olcsó húsnak híg a leve.
Nagyon várom a megoldást!!




válasza:



válasza:



válasza:illegális, de jobb mint a szar antidepresszánsok: marihuána.
Növeli az étvágyat, segít relaxálni, elaludni, gátlások feloldódnak. És nema "bio " szar, hanem indiai




válasza:



válasza:



válasza:



válasza:



válasza:



válasza:Az antidepresszáns gyógyszer nem gyógyít meg,csak az életet elviselhetővé teszi.
A gyógyulás folyamata nehezen elképzelhető gyógyszerek nélkül,hisz a tünetek megakadályozzák a gyógyítási folyamatot.Az igazi gyógyszer,a pszichoterápia,amely elvezethet a zavar megértésére,annak feloldására.
A szakember tudása,tapasztalata 30%,a gyógyulásodban.A többi 70%,a te befogadókészséged,együttműködésed,akaratod.
A pszichológus megtanít járni,a két lábadon,hogy ne kelljen négykézláb másznod.Szokatlan járásmódot kell elsajátítanod!A szakember nem járhat helyetted.Nem hagyhatod magad,a biztonságosnak hitt négykézláb mászásra visszatérni!
A négykézláb mászás szimbólizálja,a helytelen beidegződéseket,világlátást,gondolkozásmódot,amiről a szakember vezethet a helyesre.
Kapcsolódó kérdések:
Szorongásos pánikbetegségem van ami kb.2 hónapja jött elő azóta folyamatosan félek, hogy megfogok bolondulni vagy valami komolyabb mentális betegségem van. Pszichiáternél voltam ő elmondta hogy diszperszonalizációm van, írt fel gyógyszert szorongásra de még nem kezdtem...
Jelenleg egész "normálisan" vagyok, de sajnos tudom, hogy eléggé labilis személyiség vagyok, és ez bármikor fordulhat (depresszió, borderline, bipoláris affektív zavar, ilyesmiket diagnosztizáltak nekem) A terápiát, meg a gyógyszeres kezelést orvosi javaslat ellenére...
Ez alatt azt értem hogy egyszerűen azok a filmek amik a főszereplő összeroppanását/megőrülését mutatják el meg fognak, áttudom érezni a szenvedésüket és egyfajta nyugalmat sugároznak, az egyik kedvencem a mai napig ami játékként és filmként is volt az a Max Payne,...
Régóta nagyon ideges, feszült vagyok és sok gond van munkatársaimmal is. Nehezen alszok el, rémálmok gyötörnek és ezen felül hányingerem és szédülési rohamok is kínoznak. Ez már évek óta megvan de mostanság nagyon ingerült is vagyok és rosszkedvem volt. Úgy döntöttem...
Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!




