Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért nem támogatja az állam...

Miért nem támogatja az állam azokat az embereket akik betegseguk vegett mar a hazat se birják elhagyni?

Figyelt kérdés
a neten sot itt az oldalon is megismertem olyan embereket akik a mentalis betegseguk miatt csak nagy ritkán vagy szinte sose birja elhagyni a házat, sajnos én is közéjuk tartozom egészséges ember el sem tudja képzelni mekkora kinszenvedes ez, dolgozni sem tudnak, az ilyen embereket miért nem tamogatjak legalabb egy minimális összegel mondjuk 20-30 ezer forintal amig meg nem gyogyulnak? természetesen kötelezövé kell nekik tenni hogy orvoshoz járjanak, a csalok meg ugyse tudnak ezzel visszaélni hisz normális orvost nem lehet átverni, meg 30 ezer forintert senki nem akarná magat betegnek nyilvanitani meg folyamatosan orvoshoz járni sem akarna, tudom h az állam minden pénzt magának akar de rajtunk miért nem segitenek kicsit??? emberek ezek egyáltalán? na jo ez hulye kérdés volt, de ök meg 20 ezresel torlik a popot rajtunk meg nem segítenének legalább ennyivel

2016. aug. 28. 17:28
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Én is ilyen vagyok, de nem értem miért kéne az államnak támogatnia ezért? El sem fogadnám, meg mit ér 30ezer? Semmire nem elég. Én inkább olyan orvosokat szeretnék akik foglalkoznak is az emberrel, nem annyi hogy odamegyek rámnéz és adja a receptet, ami vagy jó vagy nem mert gőze nincs mi bajom valójában... majd kiderül 2 hónap után, aztán ír másikat... amúgy magasról szarik mindenkire a legtöbb orvos, hacsak nem fizetünk neki... inkább ezzel kéne foglalkoznia az államnak. Annak értelme is lenne.
2016. aug. 28. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
59%

Ez az állambácsi népbarát politikája. "Dögöljön meg a sok selejt, aki már úgysem tud szavazni."

Akinek ilyen remek barátai vannak, minek annak ellenség?

2016. aug. 28. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
a legtöbb ilyen embert a szulei tartják el, mit ér 30 ezer?? kifutja amit megeszel megiszol fogjuk rá, szuloknek se mindegy azért, nekem annyi a szerencsem van még felretett pénzem
2016. aug. 28. 17:45
 4/16 anonim ***** válasza:

Nekem is van ilyen ismerősöm. De nem is hajlandó beismeri, hogy beteg, a kórházból is mindig kijön, ha kicsit jobban van, saját felelősségére. Én nem hiszem, hogy ezt még támogatni is kéne.

És biztosan nagyon sok visszaélés lenne. Sokan így akarnának egy kis plusz pénzt keresni, akik egyébként sem akarnak dolgozni.

2016. aug. 28. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
igazad van 2-es, teljes mértékben egyetértek veled
2016. aug. 28. 17:48
 6/16 A kérdező kommentje:
nem tudnának visszaélni nem hiszem hogy az orvost át lehet verni, 30 ezer forintert ki az az allat aki betegnek nyilvánitsa magat es ezzel csak azt érné el ha sikerulne is neki hogy rendszeresen járhat az orvoshoz, egészséges ember nem lenne ennyire hulye
2016. aug. 28. 17:52
 7/16 anonim ***** válasza:
6: Most is rengeteg olyan visszaélés van, amiben orvosok segítik a "betegeket".
2016. aug. 28. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Mert az állam jól ismeri a magyar embereket és tudja, hogy azok is visszaélnének az ilyen lehetőséggel, akiknek nincs rá semmi szükségük. Azt ne mondd, hogy az orvos nem állít ki róla papírt, mert ha jó barátjáról van szó vagy valamiért ő is jól jár, akkor akármit aláír! És akkor az is felveszi a támogatást, aki egészséges csak lusta elmenni dolgozni vagy elmenne, de nem talál munkát. Sajnos ezek nem kiszűrhetőek, a magyar államnak meg nincs arra pénze, hogy bármennyi embernek fizessen gond nélkül.
2016. aug. 28. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
56%

Tegyük hozzá azt is, hogy azért, mert az emberek tudatlanabbik fele (kb 80%-a) ezt nem tekinti betegségnek. Szerintük hiszti, szedd össze magad, szíjjál oxigént, sportolj, járj társaságba aztán voálá. El sem tudják képzelni, hogy valaki nem mer kimenni az utcára.

Bezzeg a migrén, magas vérnyomás, cukor azok "becsületes" betegségek, pedig ott tényleg sokszor maguk tehetnek róla.

2016. aug. 28. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Azért,mert ez Kelet-Európa,és a társadalmi fejlettség nincs azon a szinten,ilyen egyszerű.Én is hasonló cipőben járok,amikor dolgoztam,havi félmillió járulékot levontak(összesen),ha beteg lesz az ember,akkor vége.Onnantól kolonc.Sajnos ez van,talán 100-150 év múlva itt is változik valami:)
2016. aug. 29. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!