Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy lehet meggyógyulni a...

Hogy lehet meggyógyulni a Poszttraumás stresszből (PTSD)?

Figyelt kérdés
Mostanában sok Dr House-t nézek és az egyik részben magamra ismertem. Nálam úgy gondolom, hogy a szakítás váltotta ezt ki minden tünet stimmel és nincs változás. 5 éve tart és nincs pénzem szakemberre.
2016. aug. 28. 17:55
 1/10 anonim ***** válasza:
21%

Hát pedig ahhoz szakember kell és rendes kezelés (gyógyszeres is).


Minden kerletben van ingyenes pszichiátria klinikai szakpszichológussal is.


Egyébként 5 évig bánkódni egy régi szerelem után tényleg nem normális, keress fel szakembert.

2016. aug. 28. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%

Ez engem is érdekelne - igaz nem pont ebben vagyok érintett, de érdekesnek érdekes lenne megtudni, mi is a dolgok metódusa. (Nálam szorongás, OCD és még pár "ínyencség" van a menün, nem sokkal jobb, mint nálad, bár a PTSD sokkal intenzívebb és veszélyesebb is). Sajnos pénzem nekem sincs orvosra (és a munkatalálás is veszett fejsze nyele ezen betegségekkel, ha még be is tudom csapni az interjúztatót pár nap múlva kigolyóznak és távoznom kell. Jelenleg egy olyan szakot tanulok ami az a tipikus szürke aktakukacság... Remélem abban legalább terem valami babér - kár, hogy boldog nem leszek.


Remélem Te megtalálod a kiutat ebből :)

2016. aug. 28. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, én nem vagyok szakember, de biztos, hogy Posztraumás stresszről van szó?

[link]

"A poszttraumatikus stressz szindróma (posttraumatic stress disorder, PTSD) egyfajta védekezési mechanizmus, amely traumatikus események után lép fel. Korábbi kriminális, borzalmas, vagy egyéb okból traumatikus hatású eseményekhez kapcsolódó emlékképek nem kívánt, tudatban való ismételt megjelenése."


Nem teljesen értem, hogy a szakítás hogy válthat ki poszttraumás stresszt. Persze vannak csúnya szakítások, másoknak is nehéz és ha 5 éve tart, az ugye nem jó. Nem akarom kisebbíteni ezzel a problémádat, nem azért mondom. De biztosan jól diagnosztizáltad magad?

2016. aug. 28. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

A fő tünet az, hogy az érintett nem mutat érdeklődést korábbi tevékenységei iránt, másoktól elidegenedik, magát a traumát pedig állandóan újraéli, újrajátssza, akár emlékei felidézésével, akár álmaiban.


Tipikus tünet az alvás- és a koncentrációszavar, a lelassultság vagy az izgatottság is. Emellett vegetatív (szívdobogás, mellkasi szorítás, gyomor- és bélrendszeri zavarok, izomfeszültség, légzési nehézség) hangulati (melankólia, depresszív hangulat, felhangoltság) és kognitív tünetek (negatív gondolati körök, gondolati "kattogás", zavaró, katasztrofizáló gondolatok) is kialakulnak.


Sajnos meg van minden. :(

2016. aug. 28. 19:57
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Inkább csak simán depressziós vagy és hipochonder...


Azért nem mondom, hpgy oké 5 évig bánkódni valaki után, de hacsak nem úgy váltatok el, hogy rádrontott az exed konyhakéssel és az életed féltetted ez elég valószerűtlen.


Attól még javaslom, hogy keress fel minimum egy pszichológust.

2016. aug. 28. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem kicsit sok Dr House-t néztél. Ne diagnoztizáld magad, csak magadnak ártasz vele, valószínűleg nincs semmi bajod, ha mégis első körben beszélj a háziorvosoddal ő tudni fogja mi a további teendő.
2016. aug. 28. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ez szerintem inkább depresszió, de talán még az sem. Azért mondom ezt, hogy azért már ne tartsd magad egy súlyos betegnek. Persze jó lenne neked egy pszichológus akivel meg tudod beszélni a gondjaidat, mivel láthatóan befolyásolja a hétköznapi életedet ez az eset. Nem vagyok szakember, de én is megéltem már egy rossz szakítást és szenvedek érte azóta is. Ha esetleg van kedved beszélgetni, vagy leírni a problémádat valakinek, én szívesen meghallgatnálak.
2016. aug. 29. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Félre értés ne essék, mielőtt rájöttem volna, hogy esetleg ez a bajom már fenn álltak ezek a dolgok.Nem vagyok hipochonder. Csak most kaptam rá választ, hogy ez mi is lehet.


Szakember nélkül szeretném megoldani ennyi, ehhez kértem segítséget nem kioktatást.

2016. aug. 29. 01:07
 9/10 anonim ***** válasza:
Azóta kiderült mi okozta?
2021. aug. 17. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Két éve sikerült teljesen rendbe tenni magam. Szakember segítségével, ami nem közvetett módon valósult meg. Előadások, könyvek. De nem szabad az időre bízni!
2021. aug. 17. 05:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!