Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Van akinek sikerült meggyógyul...

Van akinek sikerült meggyógyulni evészavarból úgy, hogy normálisan tud étkezni?

Figyelt kérdés
Nincsenek falási rohamaid, vagy nincs lelkiismeret furdalásod étkezés után? Meg lehet úgy gyógyulni egy étkezési zavarból, hogy pl. anorexia után nem kezd el valaki zabálni, hanem normálisan enni? Vagy miután valaki beleesett egy ilyen betegségben uána már csak végletek lesznek, hogy vagy zabálások vannak és elhízás vagy visszaesés és koplalás?

2016. aug. 22. 17:52
 1/2 anonim válasza:
Én például az voltam. De szerencsére még időben leállítottam magam. 166 cmhez voltam 42 kg. Nagyon rosszul voltam szédültem,rossz kedvem volt,folyton csak punnyadtam a kanapén stb. Egyszer kétszer nem bìrtam megállni hogy ne egyek,és hát akkor jöttek a falási rohamok. Pesrze nagyon bűntudtaom volt utána és még sírtam is. Apa egyszer nagyon leszidott hogy soha nem eszek és hogy ennek milyen durva kovetkezményei lehetnek. Oersze csal letojtam amit mondott. A családommal is nagyon megromlott a kapcsolatom. Felmentem a netre és rákerestem az anorexiára és az evészavarra. Nagyon megrémisztett amiket ott írtak és az különösen hogy akár gyerekem se lehet majd egyszer vagyhogy visszamaradhatok a fejlődésben. Így lassan de sikerült rácenni magamat az evésre. Néha még büntudtaom van de a családdal eszek és elterelődik ott a téma. Mist vagyok 48-49kg. És hidd el sokkal jobban nézek ki. És ha még te is tini vagy gondolj arra ha eszel akkor gyirsan fogsz növekedni és így vékonyabb is leszel. És persze sportolj sokat! :)
2016. aug. 23. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
És az elején én is kicsit sokat ettem de ez normális nem tudod meggátolni. De ha nagyon elszánod magad megteheted azt hogy egy másik emberhez viszonyítassz és ugyanannyit eszel mint ő
2016. aug. 23. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!