Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » PTSD-s a párom. Most épp...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

PTSD-s a párom. Most épp mélypont van. Van kiút ebből? Lehetünk még boldogok? Pszichologus tud segíteni? Nagyon szeretem, de tehetetlen vagyok.

Figyelt kérdés

2016. jan. 10. 22:49
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A pszichológus pont ilyenekre "való". Érdemes olyasvalakit keresni, aki specifikusan foglalkozik a PTSD-vel, vagy azzal, ami ezt kiváltotta a párodnál. Konzultálhatsz a szakemberrel egyedül is, de ha a párod kapható rá, akkor vidd magaddal.
2016. jan. 10. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 opened paradise ***** válasza:
100%

És még nem volt dokinál???

Miért?

2016. jan. 10. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Van kiút,egy jó szakember kell.

Nem mindegy,hogy egyetlen, vagy ismétlődő traumákat szenvedett el,és milyen korban volt akkor?

Ha ismétlődő, pláne, ha gyerekkorban, akkor nem lesz rövid,évekbe is telhet a gyógyulási idő.

Mit tehetsz?

Türelmes vagy,rohadt megértő, érezteted vele,tűzbe raknád érte a kezed,bármi van számíthat rád.

Nagyon-nagyon pozitív vagy,és sok, nagyon sok beszélgetés.

Sok erőt kívánok hozzá, neki és neked is:)

2016. jan. 10. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen van kiút. Pszichológushoz kéne mennie, lehetőleg olyanhoz, aki alkalmaz kognitív viselkedésterápiát.

Még pszichológus mellett is kemény menet ebből kijönni, szóval rengeteg megértésre és támogatásra van szóksége a részedről.


Milyen traumán ment át és milyen tünetei vannak, ha nem túl indiszkrét kérdés?

2016. jan. 10. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Gyermek korában szexuálisan molesztálták...nem tudom ki, nem kérdeztem..a mélységét sem.

Amikor megismerkedtünk (1 éve) akkor ment el szakemberhez, neki mondta el először és utána rögtön nekem.Addig még SENKINEK!

Természetesen biztosítottam róla, hogy mellette vagyok!!

Azonnal beszéltem egy pszichológussal én is, hogy így nagyvonalakban mesélje el mit tehetek, hogy segítsem?!

Aztán haza költözött Pestről, itt új munka, friss kapcsolat, minden happy és így valahogy elmaradt az itteni orvos keresés.

Viszont beütött a kraft!

Eltűnt, alig beszélünk, nem mozog a barátaival sem.

Engem eltaszít, mondván, hogy engem óv és hogy úgysem fog megváltozni, ez mindig így lesz...hogy bármikor elborul és befordul! Hiába győzködöm, hogy van megoldás és már egyszer el is indult az úton, de Ő rossz blogot olvas...gyógyíthatatlannak mondja magát...

Most nem is enged magához.

Ez kb 2 honapja tart.

2016. jan. 11. 09:07
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekkori molesztálás nagyon komoly dolog,egészen felnőttkoráig nem mondta el senkinek.

Nem lehetett könnyű cipelni ezt a terhet hosszú évekig.

Azt írod,beütött a krach, szerintem történt valami,amitől újra megborult, csak nem tudsz róla.

Komoly szégyenérzete lehet,erre kellene valahogy hatással lenned,a szégyenérzetét csökkenteni kellene.

Lehet rossz embernek gondolja magát, és menthetetlennek,ezért lök el magától.

Sajnos a belső megerősítés nélkül csinálhatsz te bármit,nem fogsz elérni vele semmit.

Nagyon pozitívan állj hozzá, próbáld levenni a terhet a válláról.

Mond el neki,ilyen másokkal is megtörtént,nem kirívó az esete.

Másoknak is sikerült már rendbe tennie az életét, egy ilyen után.

Biztosan vannak fura,laikusként nézve akár nem normális gondolatai.

Nyugtasd meg, amik a fejében járnak,normális emberi reakciók,egy nem normális világban.

Fel kell kicsit kaparni lelkileg a padlóról,talán kezd magával valamit.

Nagyon éreztesd vele,számíthat rád!

Legyél nagyon türelmes és megértő.

2016. jan. 11. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a kedves hozzá állást!

Erre van most szükségem!

Neki ott a negatív megerősítés (egyelőre), nekem is kellett a pozitív!Ezért írtam ide!

Mindent megteszek, ami telik tőlem, mert nagyon szeretem! Áldott jó ember és azt akarom, hogy rendbe jöjjön. De ehhez Ő kell...nekem meg sok erő és türelem, hogy rávezessem a gyógyulás útjára, amin végig is kísérem!

Köszönöm még egyszer! Írok esetleg a fejleményekről.

2016. jan. 11. 14:02
 8/8 anonim ***** válasza:

Hosszú és nehéz menet lesz,még egyszer sok erőt kívánok hozzá,mindkettőtöknek!:)

Rendben,várjuk a további fejleményeket!

2016. jan. 12. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!