Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A Rexetin Antidepresszansrol...

A Rexetin Antidepresszansrol mi a véleményetek, használ?

Figyelt kérdés
Sajnos mar 2 hete panik rohammal kuzdok ,eddig sosem volt ilyen, remelem meg gyogyulok ,felirtak a Rexetint mint "kedv javito,, de nem ismerem felek. 2. Napja Felet szedek es hangulat ingadozasaim vannak ,es felerosodtek a tuneteim . Ha nem gyengulnek akkor felhivom a pszichiszert.

2016. aug. 31. 17:32
 1/7 anonim ***** válasza:
Sajnos minden ilyen típusú gyógyszer hozzászoktatást igényel, addig a legkülönfélébb tünetek jelentkeznek. Hiába választanál másik gyógyszert, mindegyiknek meg van ez a velejárója.
2016. aug. 31. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
58%

Én is pánikrohammal küzdöttem sokáig. Volt, hogy hajnalban felébredtem és veríjtékeztem. Nagyon rosszul voltam.

Nekem felírt először 20mg rexetint reggelire és napi 3×0,5mg xanaxot.

Egyből hatott már az első nap. A lényeg, hogy közben legyen valamilyen tevékenység amit huzamosabb ideig tudsz csinálni és le tud foglalni.

Két hónap múlva növelte a Rexetint 30mg-ra.

Bizonyos tevékenység elvégzéséhez jobban van türelmem mint eddig. Kedélyjavítóként is jó de viszont a hangulatom az nekem se volt mindig jó sőt néha olyan "nyomott" volt.

Azért viszont jobb, hogy szedem a gyógyszert mint azokelőtt. Az orvos nekem azt mondta, hogy a gyógyuláshoz idő kell. Az is lehet, hogy majd csak két hónap múlva lesz jobb. Én javalnám neked mellé a xanaxot (bár az fizikálisan gyengít)úgy a pánikot oldja.

Bár a szociális fóbiáim azok még nekem is megmaradtak.

2016. aug. 31. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
68%
Én sem régóta szedem,nekem sokat segít. De van sajnos mellékhatása nálam is. Viszont még így is megéri szednem,mert nagyon rosszul voltam,és most nagyon jó az alaphangulatom és kiegyensúlyozottabb lettem.
2016. aug. 31. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
leszögezhetjük, hogy enyhe és középsúlyos depressziók esetében az első választásnak az orbáncfűkivonatokra kell esnie. A szintetikus készítményeket csak a súlyos és az öngyilkossággal fenyegető esetek kezelésére kellene alkalmazni, illetve akkor, ha az orbáncfű valakinél hatástalannak bizonyul.
2018. nov. 14. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"A többi SSRI típusú szerhez hasonlóan a leggyakoribb mellékhatások a szájszárazság, fokozott izzadás, szédülés, remegés, hasmenés vagy lágy széklet, emésztési zavarok, hányinger, émelygés, étvágytalanság, álmatlanság vagy aluszékonyság, szexuális zavarok, depressziósoknál az öngyilkossági hajlam fokozódása, továbbá érzelmi elsivárosodás. Egyes esetekben a szexuális mellékhatások fennmaradhatnak az SSRI kezelést követően is."


KIEMELNÉM:


A többi SSRI típusú szerhez hasonlóan


- szexuális zavarok -

- öngyilkossági hajlam fokozódása -

- érzelmi élsívarosodás -

- a szexuális mellékhatások fennmaradhatnak az SSRI kezelést követően is -



-----

persze van akinek vonzó lehet az impotencia és a társas kapcsolatok megszűnésének veszélye

DE

ha nincs saját vagy más életére veszélyes bajod akkor nem javasolnám, mert nem biztos hogy megéri a kockázatot.

2018. nov. 22. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ne szedd!!!!!!

Borzasztó!

Én attól lettem igazán beteg hogy bevettem 1 szemet, amit a doki felírt pánikbetegségre de csak alap tüneteim voltak és mikor bevettem kb 15 perc múlva majdnem meghaltam tőle, olyan igazi pánikrohamot hozott ki, mentőt kellet hívni a munkahelyemre,a pulzusom 170 volt, félrebeszéltem, a szemeim felakadtak, alig kaptam levegőt és a mentősorvos mikor megtudta mit vettem be azt mondta hogy csoda hogy túléltem ezt az erős rohamot

amit a REXETIN váltott ki

és mondták,hogy tuti hogy az idegrendszeremet is károsította.


Ők visszahoztak szívre ható gyógyszerekkel, nyugtatókkal de igazuk lett mert tényleg nagy kárt okozott, nagyon rosszul voltam napokig utána és a pszichiátriára kerülte 2x 2 hét bent-lét,kísérletezések gyógyszerekkel, hogy helyre hozzanak,de nem sikerült bent eggyel sem nekik


Itthon a körzeti pszichiáter mikor megtudta mi történt ledöbbent,amit az előző doki felírt rexetintől, mert ő sem szereti.


Most már 8 hónapja jól vagyok végre, régi önmagam.


Bocs ha hosszú volt amit írtam,

de senkinek nem ajánlom ezt a sz@rt.

Sok sikert!

2018. nov. 22. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Azért mert valakinek nem jön be, még másnak segíthet:)

Az én erős pánikbetegségemet, ami mindenre kiterjed , elmulasztotta. Előtte mindentől féltem, mindentől szorongtam, rengeteg pánikrohammal kísérve stb és ezt a rexetin a 0-ra csökkentette és ekkor követtem el a nagy hibát, hogy leraktam. Azt hittem, meggyógyultam de nem.

Leraktam és azóta minden a régi :( vagy még rosszabb...

2022. júl. 6. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!