Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Vélemények az escitalopram...

Vélemények az escitalopram sandoz antidepresszánsról?

Figyelt kérdés

Tegnap escitalopram sandozt írt fel az sztk-s pszichiáter, mert több pánikrohamom is volt, ill. ocd-s vagyok, és viszonylag sokszor szorongok. Viszont a mellékhatásokat elolvasva kételkedem, hogy ezt kellene szednem. Kb. csak az nincs ráírva, hogy azonnali halált okoz :/


Vélemények a gyógyszerrel kapcsolatban?


Valakinél jelentkeztek súlyosabb mellékhatások? (szívritmuszavar, szexuális zavar, stb)


Ill. a legfontosabb: Tudtok-e helyette bármilyen gyógynövényes, gyógyteás megoldást?


Köszi



2016. aug. 31. 09:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Minden gyógyszernek van mellékhatása. Én nekem régen 2012-ben írt fel antidepresszánst. Utána olvastam a mellékhatásoknak és nem mertem be szedni. Az orvos le is szidott. Aztán most ez év elején írt fel nekem mert úgy éreztem nem tudok másképp meggyógyulni.

Kipróbáltam de nem bántam meg.

Ne is olvasgass utána ilyeneknek. Azt írnak róla amit akarnak a neten. Olyan gyógyszer meg nincs aminek a papíron ne lenne olyan sok mellékhatás felsorolva. Ne is foglalkozz semmivel csak az orvora hallgass ! Ő tudja, hogy mi neked a jó csak mondd el őszintén a problémáid és arra ír fel gyógyszert.

2016. aug. 31. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
14%

Pedig a legszörnyűbb következmények még csak rá sincsenek írva. Maradandó érzelmi tompultság, aszexualitás, teljes impotencia, genitális anaesthesia, ami hangsúlyozom, PÁR SZEM után MARADANDÓ lehet...lásd: PSSD Post SSRI Sexual Dysfunction.Ezeket elmondta az orvos? Mert ha nem, akkor tájékozatlan, és inkorrekt. Engem - több ezer emberrel együtt - maradandó károsodás ért.


[link]

2016. szept. 1. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Sertralin89 ***** válasza:
23%
Nekem már a második napon komoly negatív változást okozott a szexuális életemben. Az orvosom viszont rendes embernek tűnik, szóval lehet nálam csak nem vált be...
2019. jan. 2. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Az érzelmi tompultság még mindig jobb minthogy az emberek felídegesítenek aztán csak kattogsz. Az impotenciáról meg annyit, hogy még a cigaretta is okozhat impotenciát.
2019. febr. 4. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Akkor ezzel az erővel ne gyünk, ne igyunk ne fogyasszunk semmit mert az egyik hízlal amásik az idegrendszert roncsolja a harmadikba rákkeltő anyag van stb, stb.
2019. febr. 4. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy régi a kérdés, de nekem helyrerakta az extrasystolémat, mert idegi alapú volt az is illetve nincs se merevedési, se ejakulációs problémám (2 hónapja szedem). A szorongásom is sokat javult, szinte már tökéletes, pedig nagyon erős tüneteim voltak.
2019. okt. 19. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Régi kérdés, de akkor is ide írom a véleményem, hátha valakit érdekel.

7 éve antidepresszánsokon élek, és egyetlen percét sem bántam meg. A mellekhatásokat meg ne olvassátok el, jobb, ha nem tudsz róla.

Én 2 évig szenvedtem, hogy le tudom küzdeni a súlyos depressziómat, segítség nélkül. Nálam ez egy állapot az életemben, tehát sosem szűnik meg, de a tabletták segítenek abban, hogy élhető életem lett, és másképp látom az egész világot. Életem végéig szednem kell, és ez sem riaszt el, mert érzem, hogy jó hatással van rám. Nem tompult el az agyam, nem lettek mellekhatások, nem vagyok zombi.

Az első év a gyógyszerek beállításáról szólt, és abban az időszakban 3 gyógyszer is allergiát okozott. Viszketés, bevérzések, a test különböző részein (mintha beütöttem volna), 1-2 szteroid injekció segített, majd a tabletta abbahagyása után, teljesen megszűnt .

Aztan eltalálta az orvosom (ez már egy másik orvos volt főorvos, akinél jobb korrektebb dokit nem igazán ismerek), és azóta 3 különböző tablettát szedek.Ne féljetek segítséget kérni.

2021. jan. 22. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
7-es azért ilyet ne javasolj lehetőleg, hogy ne olvassák el a mellékhatásokat. Mindenkinek el kell olvasni, sőt az interneten angol nyelven is rá kell MINDEN ESETBEN keresni, milyen elhallgatott, de súlyos kimenetelek vannak. Potenciálisan maradandó kárt okozó szerekről beszélünk. Lehet, téged ez nem zavar, de más esetleg meg nem vállalna ilyen kockázatot, esetleg a kiinduló problémája sem súlyos vagy inkább más (egészségesebb) módon javítana az életén.
2021. jún. 17. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!