Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Olvastam ezt a könyvet komolya...

Olvastam ezt a könyvet komolyan szerepet kap ma is a pszichiátria gyakorlatába? Főiskolán is tanítják? Ha igen melyik tanévtől? Maga a könyv elég bizarr dolgokat ír tényleg ez volna a valóság?

Figyelt kérdés

[link]


[link] elm%C3%A9let


2016. szept. 1. 03:45
 1/2 anonim ***** válasza:
Arra már nem emlékszem melyik évfolyamon, de az ELTE Társadalomtudományi karán szociális szakán ajánlott volt elolvasni. Mert a könyvekben leírt történések a mai pszichiátria gyakorlatában is megfigyelhetőek. Ugyanígy Gerevich: Társadalmak terápiája című könyve ami még a 70-es években íródott is vissza köszön, és aktuális. Érdemes megvenni a könyveket,figyelmesen aláhúzni benne a lényeget mert egy dolgozatokba, beadandókba vagy ilyen témaválasztású szakdolgozatnál jól jöhet. Emlékszem személyiség fejlesztésen ahol csoportokban voltunk osztva Eric Berne. SORSKÖNYVÉBŐL kaptunk feladatokat.Ki kellett elemezni bizonyos fejezeteket.
2016. szept. 1. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Nem pszichiátria, pszichológia, nem főiskola, egyetem.

Igen, a tranzakcióanalízis egy irányzat és használt módszer. Ez is csak egy értelmezési keret, amit vagy használ az adot szakember vagy nem.

2016. szept. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!