Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csinálnak velem a pszichiá...

Mit csinálnak velem a pszichiátrián?

Figyelt kérdés
Megkérdezte első alkalommal a pszichológusom, hogy önként bemennék-e a pszichiátriára, de persze elutasítottam még ennek a gondolatát is...szorongással, pánikbetegséggel, deperszonalizációval és kedvtelenséggel küzdök folyamatosan...mit csinálnának velem, ha bemennék? Vagy egyáltalán milyen az a pszichiátria? Bentfekvős vagy be kell járnom csak kezelésekre, vagy mi? És nagyon rosszak a körülmények? Megéri bemennem, hàtha segíteni tudnak? 17/L

2016. aug. 23. 18:24
 1/4 anonim válasza:
23%

Inkabb egy jobb pszichologust javasolnek.

A pszichiatrian teletomnek gyogyszerekkel. Az pedig nem megoldas a problemaidra.

2016. aug. 23. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
51%

Kedves ferrius!

Ostoba baromság amit javasolsz. Maga a pszichológus küldené a kérdezőt pszichiátriára. Te mint laikus, kívülálló, kapásból lebeszéled. Miért? Te meg tudod gyógytanai? Vagy tudsz jobbat?

Kérdező: a pszichiátria egy jó hely, Kedvesek az orvosok, és az ápolók. A körülmények jók. És meggyógyítanak. Ők értenek hozzá. Bízni kell bennük, és betartani amit mondanak. Úgyhogy javaslom, fogadd el, ha gyógyulni akarsz.

2016. aug. 24. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
10:12 ! te voltál már pszichiátrián?Láttál gyógyult beteget?Láttál kedves ápolót? Én egy évet voltam eddig bent, 4 hónapot zárton,és szemenszedett hazugság amit állítasz.Az egyes válaszolónak maximálisan igaza van!De meg lehet próbálni kétség kívül.Persze,elfogadom...
2016. aug. 24. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
43%

Én a második válaszoló oldalán állok és én voltam már sokszor pszichiátrián (pszichoterápiás osztályon, nyílton és zárton).

A pszichoterápiás osztályt kb 90%-ban élveztem, olyan volt mint egy tábor. Mindenki kedves és megértő volt (ápolók, pszichológusok, pszichiáterek). Még a betegtársaim is segítettek, ott voltak mellettem amikor rosszúl lettem/berohamoztam. Ott nincs sok súlyos eset és tisztább volt, mint ahogyan azt előre gondoltam. Álltalában összetartanak itt az emberek.

A nyílton is mindenki megértő és türelmes, az ápolók még viccelődnek, beszélgetnek a betegekkel. Itt már vannak súlyosabb esetek, de én mindig találtam barátokat/embereket, akikkel tudtam beszélgetni vagy lemenni az udvarra cigizni (igaz én nem cigizek és nem mindig engedtek le). A kórházi körülményekhez képest ez is tiszta, rendezett.

Ami ezen a két osztályon nagyon jó volt, hogy sohasem éreztem magamat kívűlállónak/kitaszítottnak.

A zárton rossz volt. Nagyon beteg, főleg idős (vagy annak tűnő) emberek. Az ottani kezelőorvosom csak 1 alkalommal beszélt velem 1,5 hét alatt (bár az igazi orvosom mindig érdeklődött utánam az ápolóknál). Nem nagyon csináltam semmit és ők sem csináltak semmit velem. A fürdő pedig NAGYON leharcolt volt.

Ami fontos még az az, hogy sohasem gyógyszereztek túl és mindig próbálták a legkisebb mennyiséget adni. Ja, és ha betartod a szabályokat és normálisan viselkedsz, akkor ők is normálisabban állnak hozzád.

20L

2016. aug. 24. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!