Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbetegek, szorongásos...

Pánikbetegek, szorongásos betegek vagy bárki, aki segíthet! Történt már valakivel hasonló?

Figyelt kérdés

Pánikbeteg vagyok, elég sokat szorongok. Az utóbbi egy hétben nagyon furcsa dolgokon rágódok. Konkrétan olyan érzésem van, hogy félek a valóságtól, megrémíszt az, hogy élek és ijesztőnek tartom azt, hogy a világon vagyok. Nagyon furcsa, eközben attól is félek, hogy meghalok, de közbe mégis olyan érzéseim is vannak, hogy mi a francot keresek itt és nagyon ijesztőnek találok mindent, ami az élettel kapcsolatos. Nagyon nehéz ezt megfogalmazni, nem is tudom, mennyire érthető a dolog. Magától a létezéstől félek, de közben attól is, hogy megőrülök vagy meghalok. Olyan érzésem van, hogy az élet számomra túl "természetfeletti".

Nem tudom jobban elmondani, egyszerűen már fogalmam sincs, ki vagyok és mit csinálok. Néha a szüleim is olyan idegennek, távolinak tűnnek. Meg az egész világ. Kérem, akivel volt hasonló, az írja le, nagyon megnyugtatna, ha nem csak én éreznék, gondolnék ilyeneket! Vagy bárki, akárki, aki tud segíteni, az írjon légyszíves, mert ez a folyamatos félelem kikészít!



2016. szept. 8. 18:08
 1/6 anonim ***** válasza:
eddzél :)
2016. szept. 8. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Pszichiáter milyen gyógyszert írt a pánikodra?
2016. szept. 8. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Fevarint.
2016. szept. 8. 19:15
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Teljes mértékben megértelek,ugyanezeket átéltem,orvoshoz is jártam.Gyógyszerek nem segítettek.

Lehet tudományos könyveket írni a pánikról,a félelemről,de nincs sok értelme,néhány egyszerű,de hatásos dolgot ajánlok,ezeket saját magamon is tapasztaltam,szóval működik.

-Ne agyalj sokat! semmi értelme,legyél a jelen pillanatban és csináld mindig azt,amit éppen csinálsz.Merülj bele,segít,hogy ne hülyeségeken gondolkozz.

-Ha érzed,hogy pánikrohamod kezdődik,lélegezz lassan és mélyen,és csak figyeld a lélegzeted.Ne foglalkozz a gondolataiddal(megőrülök,meghalok,mentő visz el stb...)csak hagyd,hogy jöjjenek,aztán engedd el őket.

-És egy alapvetően nagyon fontos dolog:NE ÁLLJ ELLEN A SZORONGÁSNAK,PÁNIKNAK! Ha küzdesz ellene,csak erősíted.Ha elfogadod,akkor csak jön és megy,nem lesz hatalma fölötted.

-MERJ FÉLNI! a félelem egy természetes emberi reakció.Minden pánikbetegnek az a fő problémája,hogy nem mer félni,nem meri átélni.És ezzel csak hatalmas akadályokat gördít a saját gyógyulása útjába.Menj bele a félelembe teljes mértékben.Ne tagadd le,ne menekülj előle,mert a világ végéig üldözni fog.Ez egyben a legnehezebb dolog is,de a megoldást is jelenti.Sikerülni fog!:) csak vegyél példát rólam.

Nem állítom,hogy ha ezeket megcsinálod,akkor soha nem lesz pánikrohamod,nekem is vannak időnként,a mai napig.És hát még mindig nem mondom,hogy kellemesek...

De mindig fogod tudni kezelni a rohamokat,és nem fognak zavarni.

2016. szept. 8. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A napi szintű sport, és a légzés segítségedre lesz. Igyál jó sok citromfű teát. Erős pániknál nyugtatót vegyél be.
2016. szept. 8. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Igen, éreztem így sokszor. Minden mélypontomnál előjöttek ezek.


Az utolsó 2 előttem szóló válaszolók profi választ adtak. Én is küzdök ezzel a kórsággal folyamatosan. A gyógyszer tényleg felejtős, nekem nemhogy nem használt, még rontott is az egészen.

Ami használ az a sport, méghozzá minél fárasztóbban, keményebben. Legjobb, ha fáj (csak a természetes, "pozitív" fájdalomra gondolok, nem sérülésre vagy káros túlterhelésre), és ömlik az izzadság, és a végén remeg a láb az izomfáradtságtól. :)

Emellett nekem is segített a citromfű tea, de a levendula is.

Ha mégis jön a roham, akkor én egyszerűen megpróbálok lefeküdni, megnyugodni, ellazulni. Az ellazulást tudatosan jó csinálni, szisztematikusan ellazítani mindened. Miközben ezzel próbálkozol, akkor jössz rá, mennyire feszülsz, főleg nyak-váll tájékon. Legalábbis nálam így van.

Ha lecsengett a roham, akkor én mindig szándékosan valami olyat csinálok, ami örömet okoz, jól esik. Pl. fürdés kádban, közben relaxálok, esetleg valami édesség is jól jöhet. Néha humoros videók is segítenek jó kedvet csinálni, vagy egy mélyebb beszélgetés, akár neten akár élőben. Nem szabad hagyni, hogy a kedved szegje a roham, csakazértis úgy kell eltelnie a pánikrohamos napnak, hogy jó pillanatok is voltak. Nekem ez sokat segít abban, hogy együtt tudjak élni ezzel a förtelemmel.

2016. szept. 9. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!