Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Azt mondják, hogy aki csúnyána...

Azt mondják, hogy aki csúnyának érzi magát annak önértékelési gondjai vannak, miért?

Figyelt kérdés
Mi van abban az esetben ha valaki tényleg az, és emiatt nincs életkedve, önbizalma. Ezt az állapotot is kezelni szokták a pszichológusok, pszichiáterek? Ahhoz, hogy valakinek egészséges önértékelése legyen, mindenképpen azt kell gondolnia magáról, hogy szép, még akkor is ha nem az?
2016. szept. 9. 10:30
 1/4 anonim ***** válasza:
47%
Rengeteg rusnya ember képzeli magát gyönyörűnek, nők és férfiak is, szóval valszínűleg igen a válasz az utolsó kérdésedre.
2016. szept. 9. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szokják kezelni és nem kell mindenképpen azt gondolnia, de érdemes ;)
2016. szept. 9. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem.

Én sem vagyok szép, és ez egy teljesen reális megállapítás.

Viszont ettől én még vidám vagyok, van önbizalmam, és összességében nem befolyásolja olyan mértékben az életemet, hogy zavarjon.


Tudom, hogy nem a külső az egyetlen és legfontosabb jellemzője egy embernek, és attól, hogy csúnya kis nő vagyok, még én is értékes vagyok, mint ember. Mert nekem vannak más olyan képességeim, ami a többiekből hiányzik.


Nem hiszem, hogy el kéne hinnie egy csúnya embernek, hogy ő szép. Az legfeljebb újabb önértékelési gondot okoz és rengeteg csalódáshoz vezet.

Azt kell megértenie, hogy ő mitől értékes, "mire föl" legyen önbizalma, stb.


És rengeteg szép embernek vannak önértékelési zavarai, mert őket pl. az zavarja, hogy sikertelenek, vagy hogy mindenki csak egy darab húst lát bennük.

2016. szept. 9. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

3


Hogy őszinte legyek, én elég kevés szép és önbizalom hiányos embert láttam. Manapság nagyon fontos a külső, minden irányból ezt erőltetik ránk. Meg ösztön szintjén is sokkal együttműködőbbek az emberek a vonzóbb személyekkel. Ilyen körülmények között, nem nehéz kevesebbnek éreznie magát valakinek aki nem nevezhető éppen szépnek. Azt látja, hogy mennyivel könnyebben megy a szépeknek, könnyebb párválasztás, interjún ugye előnyben részesítik a szépeket, társaságok jobban befogadják (még ha nem is tesz le semmit az asztalra, szimplán mutatós) stb. Szóval ezeket látva az ember kicsit elbizonytalanodik, főleg, hogy tudja, mindenbe 100-szor akkor energiát kell fektetnie mint egy szépnek. Én egyébként férfi vagyok, és fogalmam sincs, ezen hogy fogom magam túltenni. Minden más szempontból van önbizalmam, tudom, hogy tehetséges, intelligens, jóhiszemű, ambiciózus ember vagyok, de amikor társas életről, vagy ellenkező nemről van szó, olyan vagyok mint egy félénk kisgyerek. Irtózom tőlük, mert azt hiszem előítéleteik vannak velem szemben, és bármennyire is kompenzálnám ezt belső értékekkel, úgyis csak egy darab kutyasz..nak fognak tekinteni örök életemre.

2016. szept. 9. 11:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!