Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az írás mindenkinek segít a...

Az írás mindenkinek segít a traumák feldolgozásában? Többi lent.

Figyelt kérdés
Pszichológus tanácsolta, hogy írjak, de nekem nem jobb, sőt ha visszagondolok ismét feszült leszek és depressziós, szomorú vagy mérges beleragadok abba az érzelmi állapotba, amiről éppen írok.... Szerintetek mindenképp segít vagy valakinek rosszat tesz ? Állítólag tudok is ìrni ..ezért sajnálom abbahagyni, mert napokig kínlódok utána ...

2016. szept. 9. 19:14
 1/9 RoseTyler ***** válasza:
100%
Pont azért tanácsolta, hogy éld át minél többször a kellemetlen dolgokat, mert az ismétlés hatására ezek idővel veszítenek a súlyukból, megszokottá válnak. Így hamarabb túl is jutsz rajtuk, fel is dolgozod őket. Ha csak kerülnéd őket, akkor fel nem igazán dolgozod, csak elteszed későbbre.
2016. szept. 9. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%

Egy lányt ismertem, aki szerint miatta lett öngyiilkos a mamája.

Blogot is írt, de sokszor ott szidta a barátait, rokonait.

Futni is járt ...

Szerintem a súlyzós edzés a legjobb olvass utána vagy youtube. Koncentrálni is kell és elfáraszt és képes leszel olyanra, amiről előtte csak álmodtál.

2016. szept. 9. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Csak a 6-7 évesnél idősebbeknek.
2016. szept. 9. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
3-as akkor minek írsz?
2016. szept. 9. 21:09
 5/9 anonim ***** válasza:

"Pszichológus tanácsolta" (ennyit tud)

Ha kiképzett terapeutához fordultál volna, nincs ilyen malőr.

2016. szept. 9. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Kedves 5-ös fejtsd ki a gondolataidat, mert így csak te tudod miről beszélsz.
2016. szept. 9. 22:11
 7/9 A kérdező kommentje:
A kiképzett terapeuta :D még nem hallottam róla .... Mint egy kiképzett kutya :) mond már meg honnan a fszomból kéne tudnom hogy jò e amit csinálok ...kiképzett hihi talán képzett terapeuta .. Az egyik kérdésre azt a választ írta vki, hogy valamilyen ... Choac mittomén milyen szakembert keressen mert az a tuti meg a divat most... Szegény kérdező meg valahol Iszapszentlélekborzasztón lakott azt sem tudta, hogy már pszichológussal beszélgetünk nem a pappal, ha bajunk van.... Na mindegy ..A pénz sem mellékes, bocs hogy ezt írom de sajnâlom a 10-15ezret 1 k u r v a óráért ... Ezért én kőkeményen 2 napig dolgozom!
2016. szept. 10. 08:27
 8/9 anonim válasza:
Az elso valaszolonak tökéletesen igaza van. At kell elni tobbszor is. En is most hasonlo helyzetben vagyok es voltam is es idovel tenyleg veszit a sulyabol, mert ugymond "megszokod".
2016. szept. 10. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#5 vagyok

A pszichológus oktatásban nincs terápiás képzés, arra a diploma megszerzése után lehet jelentkezni, ha valaki akar. Többféle is van

- pszichoanalízis

- kognitív terápia

- relaxáció

- transzperszonális

- integratív

. . . és még sok más is. Mindegyik hatékonysága különbözik a többitől.

2016. szept. 10. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!