Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Elfog múlni magától, vagy...

Helpmeplz kérdése:

Elfog múlni magától, vagy kérjek segítséget?

Figyelt kérdés
Sziasztok, az a helyzet, hogy már egy jó ideje volt egy olyan esetem, hogy megnéztem egy filmet, ami valamilyen módon megérintett, rossz volt látni. Folyton a filmben lejátszott jelenetek jártak a fejemben, aztán egy idő után kezdett elmúlni (1 hónap kb.). De én szerettem volna többet tudni, hogy miért volt ez így, ezért rákerestem neten, úgymond kényszeres visszatérő gondolatok leküzdése címszóra. Azt hittem, hogy akkor én az lettem (a film miatt) és nagyon meg is ijedtem tőle, azt olvastam róla, hogy a kényszerbetegeknek többnyire olyan gondolataik vannak, hogyp pl. bántani egy szeretett személyt, családtagot stb...elképzeltem hogy én bántok vkit akit szeretek, rögtön el is sírtam magam. Azóta félek (már jó 7 hónapja) az ilyen gondolatoktól, hogy bántok valakit illetve, ( nem normális leszek,) És ezek a rossz gondolatok van, hogy egésznap a fejemben járnak, félelemként. Vagy olyantól is félek pl. hogy egy nem normális gyerekre fogok hasonlítani akit láttam már, vagy úgy fogok kinézni... ami teljességgel lehetetlen tudom. Kicsit irracionálisnak tartom ezt az egészet, és elegem van ezekből, én egész életemben normális voltam, vagyok, leszek, nem akarok mindennap félni, a hülyeségtől, nem akarok lehangolt lenni már, nem akarom állandóan magamat elemezgetni, mindig magammal törődni! (értsd.: pl. lehet hogy ilyen meg olyan bajom van..) közben meg semmi. Ez már így van lassan egy 9 hónapja majdnem egy éve kisebb szünetekkel. Mit tegyek? Nem akarok evvel a témával foglalkozni én már soha többet, hiszen tudom hogy nincsen semmi bajom... 14/F.
2016. szept. 14. 06:53
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

#9-es válaszoló, illetve korábbi #6-os.: Köszönöm a hozzáállásod, értékelem nagyon.:) A mankó szót, ha jól gondolom nem komolyan kell értenem.


#10-es válaszoló.: Értem, de szeretnék végre normális életet élni mint azelőtt, nem akarok irracionális, buta, tán értelmetlen néha visszatérő gondolatoktól, illetve olykor félelmet okozó gondolatoktól szorongani, sem gondolni, sem képzelni. Mindenképpen szerintem felkeresek egyet. Kell az én akaratom is hozzá.

2016. szept. 15. 18:17
 12/14 anonim ***** válasza:

"A mankó szót, ha jól gondolom nem komolyan kell értenem. "

Persze, hogy nem, csak a segítség hasonlataként használtam, hogy segít neked ezek megoldásában.

2016. szept. 15. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Ja rendben, értem köszönöm.:)
2016. szept. 16. 14:24
 14/14 anonim ***** válasza:

#10es vagyok

Nem lebeszélni akartalak, csak jelezni, hogy nem csodát várj, mert annak csalódás a vége.

2016. szept. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!