Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kezdhetek aggódni érte? Lent

Kezdhetek aggódni érte? Lent

Figyelt kérdés
Van egy nagyon jó barátom aki 25 éves, életvidám fickórol van szó. Neki volt egy családja , felesége , gyereke. A felesége sajnos elhunyt mikor megszületett a kislánya , és össze roppant idegileg. Persze örült is a kislánynak , de akkor is. Tudni kell hogy nagyon vallásos ember. De a hite szerintem elhagyta ,múlt héten elhunyt a 4 éves kislánya . Tegnap volt a temetése és egész végig őt néztem , üres volt a szeme. Majd rám nézett és vicsorgott egyet mint egy eszelős. Megijedtem tőle. Ma elmentem hozzá és mikor bementem a házba tele volt a kislánya képeivel az egész ház . Éppen preparált , solymot , meg rókát . Persze tudom hogy ezzel foglalkozik de meglepett hogy egy ember halála után ez az első dolga. Beszélgettünk , elsírta magát, s én átöleltem , megvígasztaltam. Amikor hirtelen elkapta a nyakam , nem szorította , és azt mondta hogy ha még egyszer beteszem a lábam a házába , azt fogja velem tenni mint a sólyommal , kitöm. Elengedte a nyakam és nevetve mondta hogy menjek haza. Nem tudom hogy ilyenkor mi a normális reakció , ha meghal az embernek valakije , de szerintem nem ez . Mit tegyek ? Nem szeretném ha megbolondulna , sokat jelent nekem ez az ember. Rossz őt így látni,amikor olyan életvidám ember. Hogy tudnék segíteni neki ?

2016. szept. 15. 21:49
 1/1 anonim válasza:
Hát nem is tudom...nehéz bármit is mondani ebben a helyzetben. Ez a férfi elvesztette a két legfontosabb embert az életében. A leírtak alapján szerintem sem normális a viselkedése, viszont mi azt nem tudhatjuk, hogy hogyan hatott rá a két haláleset, hogy milyen módon képes ezt feldolgozni. Gondolom, próbálja elfoglalni magát, valamelyest könnyíteni a gyászt,amit érez. Lehet, nem akar most társaságot. Lehet, sok ez neki és kezd belezavarodni. Sajnos, nem látjuk, hogy mi zajlik a fejében. Kitartás!
2016. szept. 15. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!