Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nem tudok aludni, mi lehet a...

Nem tudok aludni, mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés

Egy hete nem tudok rendesen aludni. Igaz, nyáron is volt párszor, hogy egy éjszakát teljesen éberen töltőttem, de aztán ez abbamaradt, de újra előjött.

Szombaton átrendeztük a szobámat, az ágyam is más helyre került, pontosabban az ablak elé. Este úgy aludtam, mint a bunda. Vasárnap 9-kor mentem aludni (iskolaidőben mindig akkor megyek és hat körül kelek) egy kicsit aludtam éjfélig nem túl mélyen, felébredtem, majd egy órácskával később újra elaludtam megint nem túl mélyen. Hétfőn szintén kilenckor elmentem aludni, álmos voltam, és nem volt semmi ami miatt izgulni tudtam volna, de hajnali háromig nem tudtam elaludni. Főleg azért, mert egyszerűen lehetetlen leállítani az agyam. Hiába vagyok testileg teljesen kimerülve, az agyam olyan szinten pörög, hogy nem tudom kontrollálni. Suliban egyébként először teljesen éber voltam, mintha aludtam volna 10 órát, de tesi után (lefuttam 1 m-t) már elkapott a fáradtság. Kedden már elkezdtem azon idegeskedni, hogy mi van ha megint nem tudok aludni, sírás közeli állapotban voltam, és egy kicsit féltem is tőle, ezért megittam egy idegnyugtató teát, és nem is aludtam olyan rosszul, viszont éjflélig csak forgolódtam. Szerdán nem ittam teát, ezért megint ideges voltam, hogy újra álmatlan északám lesz, de valamikor éjfél után sikerült elaludnom. Most csütörtök, vagyis inkább péntek van, hajnali kettő és ezt a kérdést írom. Ma ittam teát, mert el kezdtem azon izgulni, hogy nem tudok majd aludni. Nem annyira, mint szerdán, mert valami erőt merítettem abból, hogy aznap sikerült. Ma is álmos voltam, igaz nem fáradtam annyira ki testileg, mert csak itthon voltam, tanultam, házit írtam meg neteztem, de nem is volgam tele energiával (nem volt tanítás). Nem is tudom mi lehetett a gond, mivel most sikerült nem gondolnom semmire, teljesen ellazultam, és volt, hogy majdnem elaludtam, de mégsem bírtam álomba zuhanni. 11 körül már pánikolni kezdtem, és most itt vagyok éberen, de teljesen fáradtan.

Az esti rutinom ugyanaz: vacsi, tusolás, 2 óra tévézés a családommal( most a Nyerő Párost és az Ezek megőrülteket nézzük, de ha ez nincs akkor Maradj talpont vagy az épp aktuális családi programot), fogmosás, fogtisztítás, arctisztítás majd alvás.

Ilyen álmatlan éjszaka például az idei nyár előtt sosem fordult elő, és nyáron a nagymamámnál nagyon jókat aludtam, csak miután hazaértem voltak teljesen álmatlan éjszakáim.

Az ablakom egyébként billentősre nyitva van általában, mert anélkül elég meleg van a szobában. Ha az utcánkban beszélgetnek, akkor be szoktam csukni.

Nyugtatót vagy altatót nem igazán szeretnék szedni, félek, hogy egyre erősebb kellene majd meg nem hatna, így már tényleg pánikolnék az alvastól (ami a héten 10-11 után előfordult többször).

Pszichológust meg ilyesmit egyelőre passzolom, mert szerintem nincsenek problémáim, általában jól érzem magam, tehát, amin idegeskedni tudnék az a suli.

Egyébként nem tudom, hogy ez mennyire befolyásolja a dolgot, de volt a héten, hogy öt perc alatt 2-szer mentem pisilni. A teától gondolom, meg esténként sokat iszom, és ezért, az ágyban pedig állandóan vizelési ingerem van (ez már több éve fent áll, mindig egy pózban kell aludnom, akkor nem érzem - a póz szokott változni mondjuk fél vagy egy évig háton alszom, egyik lábam behajlítva stb.)

Nem tudom mennyire lett zavaros a kérdésem, szóval visszamérdezni ér, mivel már fél három, és rohadt álmos vagyok, meg fáradt, alig állok a lábamon.

Jaj, és egyébként telefonozni nem igazán szoktam, ha nem tudok aludni, általában kikapcsolva a szoba másik felében van, a laptopommal együtt (megemlítettem, hátha van valami köze az alvászavaromhoz).



2016. szept. 16. 02:48
 1/4 anonim ***** válasza:

Az mindenképp érdekes, hogy nagymamádnál tudtál aludni. Otthon nincs valami ami miatt feszültebb vagy? MEg azt se felejtsd el, hogy most van az iskola kezdés, ami megint egy új helyzet.


Az, hogy pisilned kell az tuti nem segít. Mert az lenne a cél, hogy egyben aludj mélyen sokat. Mi lenne, ha nem innál már ágybamenetel előtt, max egy két kortyot?


Ami nálam szokott működni, ha lassítok kicsit a légzésemen elalváskor. Az valahogy visz bele az alvásba. De ez sem tuti módszer.


Edzel valamit? Az mindenképp jó. Nem csak a kifáradás miatt, hanem rendet rak benned, termel olyankor sok mindent a szervezet. Olyat is ami kiviszi a feszültséget.


Lehet furcsán hangzik, de lehet valami reggeli torna jót tenne. Ha arra rááll az ember, akkor az ad egyfajta rendezettséget, mert úgy indul a nap, hogy már megoldok valamit, egyből azt tapasztalom meg, hogy képes vagyok csinálni, amit akarok.


(Jézusom, két órát nézed ezeket a műsorokat naponta??? Lehet azt a két órát használhatnád jobban is. Vagy kell a család miatt, hogy így vagytok együtt?)

2016. szept. 17. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Hm, igen, lehetséges, hogy az iskola miatt van, de előző években sosem volt ilyen.

Nem, nem nagyon edzek.

A reggeli torna jó ötlet. Neked milyen gyakorlatokból áll?

Még az is lehet, hogy pms miatt - ma jött meg, bár most sem vagyok alvós kedvemben, de mondjuk nyolckor teljesen leragadt a szemem, de féltem, ha olyan korán megyek mégsem sikerül az elalvás, most meg már nem is vagyok álmos.

Igen, a család miatt nézem, már rutin, hogy este együtt tévézünk, mindegy mi megy. :D

2016. szept. 17. 22:48
 3/4 anonim ***** válasza:

Remélem már alszol :D


nekem most ez az alap. de a térdelőst nem csinálom és a forgást sem mindig. viszont teszek hozzá, amihez épp van kedvem. mostanában plankolást.

https://www.youtube.com/watch?v=KgjZiasrSnw

itt egy szerzetes csinálja:

https://www.youtube.com/watch?v=hkLeAUus1Bs

ez a plank:

[link]


igazából jó sok időnek el kell telni, mire elkezdi az ember érezni, hogy ezek jó gyakorlatok. mert csak valahogy megcsinálja az ember. de majd akkor lesz izgalmasabb, amikor már van elég erő és lehet figyelni bizonyos izmokra közben, hogy mit hogy feszít meg az ember. nekem jó pár hónap volt mire már ment rendesen. de nem minden nap csinálom meg (Sajnos). de aki nekem mutatta ő minden nap. és látszik is rajta.

2016. szept. 18. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Hát most így éjfél és három között nem tudom, hogy mi történt. Tusom, hogy gondolkodtam, de aztán nem tudom, hogy sikerült-e aludnom. Régebben tudtam, hogy mikor alszom, most.... :D Nem jó az időérzékem, de biztos, hogy fent voltam egy ideig még, de nem tudom, hogy végig.

Értem, akkor majd megpróbálom őket. :) A planket néhanapján én is szoktam csinálni, ha nem vagyok túl lusta aznap. :D

Köszönöm szépen a választ egyébként. ^^

2016. szept. 18. 03:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!