Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy pszichológus tud segíteni...

Egy pszichológus tud segíteni a problémámon?

Figyelt kérdés

Pár éve már nem nagyon járok el itthonról, suliba is félve megyek, mert pszichésen félek attól ha másnál kell ellemennem nagy WC-re.

Álltalában ha ki kell mozdulnom akkor ezt a problémát úgy próbálom megoldani, hogy nem eszek. Képes vagyok 2 napig nem enni ha olyan helyen vagyok.

Szeretnék eljárni itthonról és nem azon stresszelni magam, hogy mi lesz ha "ki kell mennem".

Félek, hogy egyszer úgy leeseik a vércukrom az iskolában, hogy össze esek.

Ez a probléma úgy alakult ki nállam, hogy anyukám is ezzel küzd. Tartok attól is, hogy sosem fogok ettől a problémámtól megszabadulni, pedig rengeteg tervem van a jövővel kapcsolatban és nem akarom, hogy ez miatt kelljen életem végéig otthon ülnöm.

Szóval az lenne a kérdésem, hogy ha ezzel a problémámmal pszichológushoz fordulok akkor van rá esély hogy ki tud gyógyítani belölle vagy csak hülyének fog nézni?

/L



2016. szept. 10. 17:31
 1/3 anonim ***** válasza:
"ki tud gyógyítani belölle" Ki tud, ha normálishoz mész! Attól ne tarts, hogy hülyének néznek, mert járnak olyanok is hozzájuk, Nekik mindegy!
2016. szept. 10. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

nekem is ilyen "problémám" van. És azért tettem idéző jelbe mert én meg ehetek amennyit akarok, táborban sosem kell menjek. Itthon, mamánál vagy ha szüleimmel vagyok kirándulni igen, de máshol soha, úgyhogy engem is érdekelne ez mitől lehet...

Egyébként biztos tud segíteni, hisz ahogy írtad ez nálad pszichésen van. Az ő segítségével fel tudod tárni a félelem okát és le tudod győzni :)

2016. szept. 10. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Pszichológus akkor tud segíteni, ha kiképzett terapeuta, első sorban a mélylélektani módszerekre.
2016. szept. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!