Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért érezhetek halálközelséget?

Miért érezhetek halálközelséget?

Figyelt kérdés

Elnézést a hülye kérdésért, de már nem tudok hova fordulni.

Elég fiatal vagyok (17 éves) és egészséges is szóval semmi olyan bajom nincs ami miatt ezt kéne éreznem, mégis minden egyes este előjön ez a különös és szörnyű érzés, ami mintha azt sugallná, hogy "na ma este meghalsz". Ötletem sincs mitől lehet, pszichológusnál is voltam már, adott gyógyszert alvászavarra, szorongásra, ingerlékenységre, de nem segít. E miatt a "csodálatos" érzés miatt mindig nagyon későn tudok csak elaludni (kb 3-4 felé) és nagyon korán kell kelnem, hogy beérjek a suliba (5-fél6 maximum) és hosszútávon bele fogok bolondulni ebbe. Félek, hogy emiatt sokat fognak romlani a jegyeim és - lehet ez most álszentül hangzik - nekem nagyon fontos, hogy jó jegyeim legyenek, de úgy, hogy akárhányszor el akarok elaludni, alig kapok levegőt, összerezzenek és félelem fog el, aztán már a szememet se merem becsukni, pedig hulla fáradt vagyok nem hiszem, hogy valami fényes átlagom lesz. Régebben viszont ennek az ellenkezője volt a gond, hogy meg akartam halni (gyökér egy kölyök vagyok, tudom) viszont miután lettek barátaim ez elmúlt és ennek a helyét vette át a halálfélelem és a mindennapos halálközelség érzése. Kezdek megkattanni tőle és nagyon félek mi lesz így velem a közel- és távol jövőben.

Mit csináljak? Valaki volt már így?

Mindenkinek köszönöm aki segít valahogy!



2016. szept. 18. 22:48
 1/1 anonim ***** válasza:

Aki élvezi az életét és boldog az is tudat alatt tisztában van az elkerülhetetlen elmúlással, csak nem azon jár folyton az agya, hanem hogy olyan dolgokat csináljon ami jól esik neki és értelmet ad az életének és mások életének is.

Tök mindegy hogy mi az: sporteredmények,kertészkedés,családalapítás,jótékonykodás,. Akármi lehet csak jó legyél benne.

2016. szept. 19. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!