Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Elmenjek pszichológushoz?

Elmenjek pszichológushoz?

Figyelt kérdés

Nem bízom a szakemberekben, viszont egyedül már nem tudok megbirkózni ezzel a sok felgyülemlett problémával. Minden nap sírok, rémálmok gyötörnek. Senki sem hallgat meg. Ezért is vettem tervbe a pszichológus felkeresését, de ismerem magamat, hogy milyen vagyok, marha nehezen tudnék beszélni, mert hatalmas a szégyenérzet bennem...de a bajaim csak tornyosulnak, nem tudom megszüntetni őket, szuicid gondolatok is gyakran előjönnek.


20/F


2016. szept. 24. 18:40
 1/4 enkidu válasza:
Mindenképpen jó ötlet, ha felkeresnél egy pszichológust. Csak olyannál érdemes maradni is, akinél érzed, hogy jó lesz neked, meg van a személyes szimpátia és bizalom. A pszichológusok között is nagy különbségek vannak. Más és más személyiséggel rendelkeznek, más és más módszerekkel dolgoznak. Akinél érzed, hogy nem kell szégyenkezned és teljesen elfogad, tudhatod, hogy jó helyen vagy. Bátornak kell lenned. Egy jó pszichológus nem "szakember", sokkal inkább ember.
2016. szept. 24. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Még ha úgy is érezném, hogy lehetne rá számítani, akkor is szégyelleném magam. Nem merek beszélni a gondjaimról.
2016. szept. 24. 19:02
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen szerintem is menj el pcihológushoz.És egyáltalán nem szégyen.Őket köti a titoktartás.És az a lényeg hogy olyat keress aki megért.

Szedd össze magad és legyél bátor.Sok sikert!(Ha úgy érzed jó lenne valakinek panaszkodni akkor állok a rendelkezésedre priviben.Szíves meghallgatlak.)

2016. szept. 24. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Olyan pszichológust keress, aki KIP módszerrel kezel. Ez a módszer kikerüli a szégyen érzetet.
2016. szept. 24. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!