Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez betegség vagy önbizalomhiány?

Ez betegség vagy önbizalomhiány?

Figyelt kérdés

Suliban jön elő, amikor pl hangosan kell felolvasni,mielőtt rám kerülne a sor nagyon erősen ver a szívem, befeszülnek az izmaim, ideges leszek, csak legyen már vége, félek hogy ki fognak röhögni, ugyanez a helyzet a felelésnél, bemutazkozásnál, a hangom is alig érthető, remegő,olyan mint aki karót nyelt. Volt hogy nem is mentem be amikor ilyen felelések voltak. Egyszerűen pánikolok ha a kortársaim előtt kell megszólalni, nem tudok kinyögni semmi értelmeset. Általában már délutánonként szorongok hogy mi lesz másnap.

Próbáltam nyugodtan lélegezni de nem használt, mert olyankor nagyon nehéz.

Akkor is előjön enyhébb formában ha menni kell valamit elintézni mondjuk a postára, vagy családi találkozókor. Leginkább az iskolai környezetre koncentrálódik.

19/F


2016. szept. 26. 18:54
 1/7 anonim válasza:
Velem is ez volt egy időbe de egyszer kiálltam és feleltem és azóta nem érdekelnek a többiek.Gyakorolni kell és menni fog idővel.A kérdésedre válaszolva szerintem ez önbizalomhiány.
2016. szept. 26. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
önbizalomhiány. velem is ez volt egy ideig.
2016. szept. 26. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Énis áltam már ki, de nem sokat változott
2016. szept. 26. 19:06
 4/7 anonim ***** válasza:
Ez termeszetes reakcio is lehet nem csak onbizalomhiany. Semmi keppen nem betegseg, csak tul izgulos vagy.
2016. szept. 26. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Lámpaláz.

Nálam is volt, de egyetemen kéthetente 87 ill. 3 hetente 150 ember előtt (csoporttól függött) kellett legalább 30, de leginkább 90 perces prezentációkat tartanom, egyedül, így egy idő után megszűnt. Szóval van remény :)

2016. szept. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
akkor erre nem kell gyógyszer remélem. pszichologus meg tudja szüntetni?
2016. szept. 26. 20:24
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem kell gyógyszer, pszichológus tud rajta segíteni, tud mutatni különböző légzéstechnikákat, meditációs gyakorlatokat, stratégiákat a probléma kezelésére stb. De azt tudnod kell, h olyan soha nem lesz, h nem érzel semmit, mert az már baj lenne. Egészséges, gyógyszerekkel nem befolyásolt ember is érez egy bizonyos "lámpalázat",kell egy bizonyos aktivációs szint (arousal), ami teljesen normális. A te esetedben ez a szint a leírásod alapján magas, amit optimalizálni kell.
2016. szept. 26. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!